УКАБ та Громадська коаліція виступили проти продовження земельного мораторію

УКАБ та Громадська коаліція виступили проти продовження земельного мораторію

В асоціації зазначили, що Україні загрожують серйозні іміджеві втрати в зв’язку з тим, що масово порушуються права людини і не діють закони.

УКАБ та Громадська коаліція виступили проти продовження земельного мораторію

Асоціація “Український клуб аграрного бізнесу” (УКАБ) спільно з іншими членами Громадської коаліції звернулися з відкритою заявою проти продовження мораторію на купівлю-продаж сільськогосподарських земель.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Згідно із заявою, мораторій на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення не тільки блокує розвиток української економіки, а й, за визначенням Європейського суду з прав людини, в своєму нинішньому вигляді порушує конституційні права українських громадян.

В асоціації вказують з посиланням на прийняте рішення ЄСПЛ від 22 травня 2018, що механічне продовження мораторію може призвести до колосальних фінансових збитків через масові позови до ЄСПЛ.

“За оцінками юристів, обсяг відшкодувань для кожного з наступних позивачів може досягати від EUR2 тис. До EUR75 тис.”, – відзначили в УКАБ.

В асоціації зазначили, що Україні загрожують серйозні іміджеві втрати в зв’язку з тим, що масово порушуються права людини і не діють закони (адже рішення ЄСПЛ є обов’язковим до виконання).

“Всі причетні до збереження статус-кво щодо мораторію депутати і чиновники повинні бути готові до того, що відповідати доведеться персонально. Про це свідчить ст.382 Кримінального кодексу України, де в п.4 прямо сказано, що “умисне невиконання службовою особою рішення Європейського суду з прав людини карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років”, – зауважили в УКАБ.

Учасники коаліції закликають: голови Верховної Ради – не виносити на голосування законопроекти на продовження мораторію як порушують конституційні права громадян і не підписувати такий закон в разі його прийняття; президента – ветувати закон про продовження мораторію в разі його прийняття; прем’єр-міністра – внести до 7 грудня на розгляд парламенту закон про обіг земель або заявити про підтримку одного з уже внесених.

Станом на 5 грудня у Верховній Раді зареєстровано 10 законопроектів щодо мораторію на землю: №9355-9, 9355-8, 9355-7, 9355-6, 9355-5, 9355-4, 9355-3, 9355-2, 9355 -1, 9355.

Громадська коаліція за скасування мораторію на землю була створена 21 червня 2018 року. Серед ініціаторів та членів коаліції – Український клуб аграрного бізнесу, Центр економічної стратегії, Незалежна асоціація банків України, Українська Гельсінська спілка за права людини, Асоціація “Укрсадпром”, Союз українських підприємців, Насіннєва асоціація України, Стратегічна група радників з підтримки реформ (SAGSUR), Нова Країна, CASE Україна, Dragon Capital, VoxUkraine, ГО “State Watch”, ВО “Федерація роботодавців агропромислового комплексу та продовольства України”, Українське товариство економічних свобод, Центр ефективного законодавства.