Фермери просять Держспоживслужбу обмежити ввезення м'яса з країн з АЧС

Фермери просять Держспоживслужбу обмежити ввезення м’яса з країн з АЧС

Щоб уникнути подальшого поширення вірусу та погіршення епізоотичної ситуації.

Фермери просять Держспоживслужбу обмежити ввезення м’яса з країн з АЧС

Асоціація свинарів України звернулася до Держспоживслужби з проханням переглянути умови імпорту свинини з країн ЄС, де не вщухає африканська чума свиней (АЧС).

Про це повідомляє прес-служба Асоціації.

За даними Асоціації, з початку року спалахи АЧС зафіксували в 6 країнах ЄС. Зокрема, в Бельгії — 98 випадків, Болгарії — 4, Латвії — 621, Польщі — 2 тис. 105, Румунії — 1 тис. 222, Угорщині — 57 випадків.

“З огляду на активне поширення африканської чуми свиней в згаданих країнах і високий ризик її занесення на територію інших держав, Асоціація “Свинарі України “звертається з проханням переглянути умови торговельних відносин з країнами-учасницями ЄС, зокрема з тими, які мають АЧС-позитивний статус, щодо постачання м’яса свиней, свинячих субпродуктів, жиру і м’ясопродукції з них, яка не пройшла належної термічної обробки, щоб уникнути подальшого поширення вірусу з контамінованою продукцією та погіршення епізоотичної ситуації”, — йдеться в тексті звернення.

Нагадаємо, Мінагро розгляне можливість страхування фермерів від спалахів АЧС. Відшкодування можуть бути прив’язані до рівня біобезпеки господарства.