Лісники перейшли на військовий стан

Лісники перейшли на військовий стан

У прикордонних районах трьох областей заборонено полювання, директори лісгоспів залишилися без відпусток

Лісники перейшли на військовий стан

Воєнний стан, введений з 29 листопада в ряді регіонів України, вніс свої корективи і в роботу лісового господарства. Так, в трьох областях країни — Сумській, Вінницькій та Луганській — частково заборонено полювання, посилені приписи щодо носіння форми, а керівництву місцевих лісгоспів доведеться відкоригувати свій робочий і відпускний графіки.

«Головне зараз — не створювати паніку, працювати чітко, злагоджено і сприяти, при необхідності, військовому командуванню під час проведення заходів правового режиму воєнного стану на відповідній території», — зазначив заступник голови Держлісагентства Володимир Бондар на колегії відомства 29 листопада.

За інформацією прес-служби Держлісагентства, рішення щодо обмеження діяльності в зонах відповідальності лісгоспів в зв’язку з ВС в кожній області приймається на місцях. Це стосується і заборони полювання, і заборони відвідування лісів, комендантської години і т.д. Підрозділи Держлісагентства в регіонах також уточнюють мобілізаційні плани.

Так, в Сумській області місцева Рада оборони ще 28 листопада прийняла рішення заборонити полювання в восьми прикордонних районах: Білопільському, Велико-Писаревському, Глухівському, Краснопільському, Путивльському, Сумському, Середино-Будському та Япільському. Обмеження також торкнулися носіння форменого одягу працівниками державної лісової охорони і державної єгерської служби. На всій території області воно заборонено при відсутності відповідного посвідчення. Це було одним з перших рішень в регіонах, яке безпосередньо впливає на діяльність лісгоспів в умовах воєнного стану.

«Певні обмеження, засновані на рішенні Ради оборони Сумської області, стосуються, в основному, організаційних питань. В іншому на період дії воєнного стану лісогосподарські підприємства Сумщини працюватимуть в звичайному режимі», — розповів iAgro Віктор Чигринець, начальник Сумського облуправління лісового та мисливського господарства.

За його словами, на період дії ВП директорам держпідприємств необхідно постійно перебувати на зв’язку в зоні своєї діяльності, а виїзд за межі області узгоджувати з керівництвом. Також їм рекомендовано утримуватися від відпусток. У вихідні та святкові дні встановлюється чергування відповідальних працівників по лісгоспах — це необхідно для забезпечення своєчасного інформування про можливі зміни ситуації.

З новацій у Вінницькій області — заборона полювання в прикордонних районах, Піщанському та Ямпільському, які мають 32 км спільного кордону з Придністров’ям. В цілому лісгоспи області працюють в звичайному режимі, але з більшою «пильністю» і в готовності оперативно реагувати на запити Міністерства оборони, пов’язані з мобілізаційними планами, повідомляє прес-служба Вінницького облуправління лісгоспу.

У Луганській області заборонено полювання в лісах прикордонних районів і в районах, близьких до зони проведення Операції об’єднаних сил. «Дозвіл на полювання є тільки для двох районів області — Сватівського і Кремінського, — уточнив Володимир Запара, начальник відділу Луганського облуправління лісгоспів.

За його словами, область також отримала окремі приписи щодо діяльності лісгоспів, пов’язані з проведенням ООС, але ця інформація не підлягає розголошенню. «У нас тут зовсім інша ситуація», — ухильно повідомив Запара.

Лісгоспів Запорізької області ВС поки ніяк не торкнувся — вони працюють в штатному режимі. Основна увага зараз зосереджена на старті ялинкової компанії і забезпеченні охорони площ, де вирощують хвойні дерева на продаж. «Полювання ми закривати не будемо, щоб штучно не нагнітати обстановку», — сказав Володимир Селюк, начальник Запорізького обласного управління лісового та мисливського господарства.

За інформацією прес-служби Чернігівського облуправління лісового та мисливського господарства, обмежень по полюванню і по діяльності лісгоспів в області поки немає. «При необхідності лісники готові допомагати армії. Лісова охорона проінструктована про необхідність підвищення пильності і інформування про появу підозрілих осіб в регіоні», — йдеться в повідомленні.

У Харківському, Херсонському, Одеському обласних управліннях лісового та мисливського господарства також поінформували, що працюють в штатному режимі з відповідними організаційними обмеженнями по відпускній кампанії у зв’язку з ВС.