УЗА запропонувала страхувати зерно від розкрадань на залізниці

УЗА запропонувала страхувати зерно від розкрадань на залізниці

За зберігання вантажів, на думку асоціації, відповідає «Укрзалізниця».

УЗА запропонувала страхувати зерно від розкрадань на залізниці

Два роки тому було скорочено підрозділ транспортної поліції, в результаті чого почастішали випадки крадіжок, відповідальність за які ніхто не поніс.

Українська зернова асоціація (УЗА) з метою протидії випадкам розкрадання зерна при його транспортуванні від елеваторів до портів пропонує ПАТ «Укрзалізниця» впровадити механізм страхування відповідних вантажів і регресивного відшкодування втрат потерпілому власнику вантажу.

Про це йдеться в повідомленні асоціації.

«Проблема розкрадання зерна на залізниці стосується всіх учасників ринку – виробників, переробників та експортерів. Для зерновиків було б добре, щоб «Укрзалізниця» забезпечила фізичне збереження вантажів і впровадила ринковий механізм компенсації втрат шляхом впровадження системи страхування вантажу», – сказав президент УЗА Микола Горбачьов.

При цьому, він відзначає, що, як правило, в ході транспортування розкрадається найбільш дорогий вантаж.

«Тому, ріпак, який стоїть в три рази дорожче пшениці, з більшою ймовірністю буде витягнутий з вагона. Те ж саме стосується сої або соняшнику. Адже це ті дорогі культури, втрата яких завдасть значних збитків товаровиробнику», – підкреслив він.

Експерти УЗА вважають, що покращити ситуацію також може вдосконалення способів пломбування вагонів, спільний супровід експедиторів і позавідомчої охорони таких вагонів на станції, забезпечення охороною станцій, на яких найчастіше відбуваються крадіжки (цілодобове освітлення, відеозапис).