Бурхлива стихія: як виглядають лісові пожежі в Каліфорнії

Бурхлива стихія: як виглядають лісові пожежі в Каліфорнії

Після себе вогонь залишає випалені пагорби і обвуглені кістяки автомобілів і будинків

Бурхлива стихія: як виглядають лісові пожежі в Каліфорнії

В американському штаті Каліфорнія продовжують вирувати лісові пожежі, що розпочалися 8 листопада. За однією з версій, сильні пориви вітру вивели з ладу лінії електропередач, поваливши опори і пошкодивши дроти. В результаті короткого замикання спалахнув сухостій, якого після аномально посушливого літа в цьому регіоні було вдосталь. Потім вогонь почав з величезною швидкістю поширюватися.

Сильніше за всіх дісталося Північній Каліфорнії – тутешня пожежа стала найпотужнішою і найбільш руйнівною в історії штату. За даними місцевої влади, вона охопила понад 42 тис. га і забрала життя 23 людей. Постраждала і Південна Каліфорнія: в округах Лос-Анджелес і Вентура у вогні побували тисячі гектарів.

Пожежа знищує не тільки ліси, а й міста. На півночі штату практично повністю вигоріло місто Парадайс, а на півдні – Малібу та Калабасас, з яких два дні тому були евакуйовані десятки тисяч жителів. Станом на зараз вогонь вдалося частково локалізувати, і городянам дозволяють повернутися до своїх домівок, щоб оцінити збитки.

Ураганні вітри і пов’язана з ними висока пожежонебезпека – не новина для Каліфорнії. Подібні явища тут фіксуються практично щоосені. Але нинішні пожежі стали аномальними. Станом на сьогодні офіційна кількість жертв – 31 людина.

ЗМІ всього світу публікують кадри, що показують, як виглядає нестримна вогняна стихія та її наслідки.