У Нацполіціі не було підстав для арешту Гути — МВС

У Нацполіціі не було підстав для арешту Гути — МВС

За словами відомства, держава могла тільки витратити зайві гроші на утримання екс-керівника «Мрії».

У Нацполіціі не було підстав для арешту Гути — МВС

Про це розповів Економічній правді радник міністра внутрішніх справ Михайло Апостол.

«Людина перебувала кілька років у Швейцарії … Вагомих причин для його арешту, щоб держава витрачала гроші на його утримання, — не було», — заявив він.

На думку Апостола, слідчим і прокурорам буде складно довести слідство до кінця.

«Якщо у Гути будуть хороші адвокати, вони можуть навіть домогтися моральних виплат», — сказав радник Авакова.

Відсутність запобіжного заходу по відношенню до Гути він прокоментував наявністю поважних причин.

«Напевно, слідчий не мав підстав … Він не може вийти за рамки закону. Якби у слідчого був 1 шанс з 100, напевно, він міг вимагати його арешту», — вважає Апостол.

Нагадаємо, раніше суд відпустив Миколу Гуту без застави.

Шевченківський райсуд підкреслює, що 6 листопада 2018 року одержав клопотання слідчого СУ ГУ Національної поліції в м.Києві про застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов’язання щодо Н.Гути, якого підозрюють у скоєнні кримінального злочину, передбаченого ч.4 190 КК України (шахрайство ).

Нагадаємо, Національна поліція в жовтні 2014 року порушила кримінальну справу у зв’язку з дефолтом «Мрії»; Микола Гута був названий головним підозрюваним. Через чотири місяці, в січні 2015-го, МВС оголосило Миколи Гуту в розшук, а через кілька днів його почав розшукувати Інтерпол. Дізнавшись про це, Гута, який якраз був на різдвяних канікулах за кордоном, в Україну вирішив не повертатися.

Станом на сьогодні проблемний український агрохолдинг «Мрія» вже придбали інвестори із Саудівської Аравії — великий інвестфонд SALIC (The Saudi Agricultural&Livestock Investment Co.). Про старт угоди було офіційно оголошено 12 вересня 2018 року під час публічної зустрічі покупців з президентом України Петром Порошенком, а про закриття — 4 листопада.

Довідка

“Мрія” — вертикально інтегрований агропромисловий холдинг, заснований у 1992 році Іваном Гутою. Земельний банк холдингу становить 150 тис. га. Потужності елеваторів і зерносховищ — 380 тис. тонн. Крім того, агрохолдинг має картоплесховище загальною місткістю 52 тис. тонн, насіннєвий і крохмальний заводи.

“Мрія” спеціалізується на вирощуванні пшениці, ріпаку, ячменю, соняшнику, сої, кукурудзи, цукрових буряків, картоплі та інших сільськогосподарських культур.

У серпні 2014 року “Мрія” повідомила про прострочену виплату близько $9 млн процентного доходу і близько $120 млн в рахунок погашення боргу за її зобов’язаннями. Сукупна заборгованість перед усіма фінансовими кредиторами з урахуванням гарантій, наданих пов’язаним з сім’єю Гут компаніям, на момент оголошення дефолту агрохолдингу становила близько $1,3 млрд.

На початку лютого 2015 року операційний контроль над агрохолдингом перейшов до кредиторів, які обрали нове керівництво, а у вересні 2016 року комітети кредиторів і бондхолдерів агрохолдингу погодили умови реструктуризації його боргового портфеля, що становив $1,1 млрд. Боргова операція завершилася в серпні 2018 року. За її підсумками загальна боргове навантаження “Мрії” знизилося з $1,1 млрд до $309,5 млн, з яких $49,3 млн — реструктуризований забезпечений борг, $208,1 млн — реструктуризований незабезпечений борг (єврооблігації), $46 млн — робочий капітал, $ 6,1 млн — нові лізингові програми на закупівлю обладнання.

Salic UK у вересні 2018 року анонсував покупку українського агрохолдингу.

Радниками “Мрії” під час підготовки угоди, а також кредиторами в процесі реструктуризації боргу агрохолдингу виступили Rothschild & Co (Франція), ICU, FinPoint (обидві — Україна), а також юрфірма Hogan Lovells (Великобританія).

SALIC заснована в 2012 році. Її єдиним акціонером є Державний інвестиційний фонд Саудівської Аравії. Інвестує у виробництво сільськогосподарської та тваринницької продукції.

Український актив SALIC — Continental Farmers Group (CFG) — працює в Україні з 2006 року. Обробляє 45 тис. га у Львівській та Тернопільській областях.