Обсяг ринку дронів $1 млн на місяць — експерт

Обсяг ринку дронів $1 млн на місяць — експерт

На агросектор доводиться майже половина частки ринку.

Обсяг ринку дронів $1 млн на місяць — експерт

В Україні обсяг ринку безпілотних літальних апаратів становить $1 млн, а на агросектор припадає близько 40% ринку безпілотників.

Таку думку висловив директор Fly Technology Ігор Зайцев, передає AgroPortal.

«За нашими оцінками, ринок безпілотників в Україні становить $1 млн на місяць. Це оборот дронів, з них 50-60% припадає на DJI, а решта розподіляється між іншими брендами. Українське дронобудування також має свою частку — воно зараз активно розвивається», — зазначив експерт.

Оцінити частку на ринку безпілотників яка припадає на сільське господарство, за словами експерта, важко.

«Деякі проекти безпосередньо до агросфери не належать, але їх виникнення також обумовлено цією галуззю. Але якщо все ж висловити в процентному відношенні, то сільське господарство становить близько 40% ринку безпілотників», — вважає він.

В аграрній сфері дрони можуть виконувати широкий спектр завдань, зазначає експерт. Часто їх використовують для обприскування і зйомки.

«Великою популярністю користуються ортофотоплани, які дозволяють виконати тепловізійну і спектральну зйомку з повітря. За допомогою тепловізора можна визначити температуру на полях і сільськогосподарських об’єктах», — зазначає він.

Зайцев додав, що одна з головних тенденцій розвитку БПЛА стало масштабування дронів. Створюються і малі моделі, і, навпаки, БПЛА великого розміру. Це дозволяє виконувати дуже широкий спектр завдань.

Нагадаємо, у вересні Державіаслужба спростила умови використання безпілотників.

На сьогодні в Україні експлуатується близько 10 тис. дронів, з яких близько 2,5 тис. — в сільському господарстві. Безпілотниками користуються сільгосппідприємства із земельним банком 1 тис. га і вище — починаючи від цієї площі їх використання стає економічно виправданим. Якщо в 2016-2017 роках дронами цікавилися тільки великі агрохолдинги з земельним банком від 50 тис. га, то в 2018 році більшість запитів, пов’язаних з БПЛА, надходять від підприємств з Зембанк до 30 тис. га.

Введений з 1 червня Тимчасовий порядок використання повітряного простору України істотно обмежував використання дронів, і викликав критику з боку першого заступника міністра сільського господарства Максима Мартинюкадепутатів і учасників ринку.