ВASF відкрив найдорожчий в історії селекційний центр

ВASF відкрив найдорожчий в історії селекційний центр

У ньому будуть вирощувати огірки.

ВASF відкрив найдорожчий в історії селекційний центр

BASF відкрив надсучасний центр селекції огірків на своєму майданчику в Нунемі (Нідерланди). Інвестиція близько €50 млн стала найбільшою за столітню історію бізнесу насіння овочів.

Повідомлення компанії передає AgroPortal.

Тепличний комплекс площею в 2,5 гектара з 17 000 м2 приміщень технічного і офісного призначення, збільшить можливості BASF для задоволення потреб споживачів новими сортами овочів.

«Овочеві насіння — це ключова частина розширеного портфоліо BASF в сільському господарстві, і ми раді сприяти зростанню нашого бізнесу за рахунок інновацій і надсучасних технологій селекції», — повідомив президент підрозділу Agricultural Solutions BASF Маркус Гельд.

У центрі будуть проводитися всі доселекціонні та селекційні програми для гладкоплодних довгих і коротких огірків, для огірків снекового типу і огірків-корнішонів, разом з фенотипною лінією, яка пропонує цифрову оцінку характеристик плода.

За результатом цих програм створять нові інноваційні сорти для виробників, що працюють як в теплиці, так і у відкритому полі, а також для роздрібної торгівлі і споживачів у всьому світі.

У центрі використовуються сучасні технології для оптимізації процесу селекції. У тому числі устаткування для гігієни рослин, мінімізація ризику інфікування, розсіювальне скло для оптимального використання природного світла, високі дахи і зволоження під високим тиском для кращого клімату рослин і енергозбереження.

«Поєднуючи маркерну технологію генетики в лабораторіях і методи вирощування овочів в закритих приміщеннях, цей селекційний центр дозволить скоротити час виведення сортів насіння до 25%», — говориться в повідомленні компанії.

Тепличне вирощування овочів займає передове місце в сучасних стандартах впливу на навколишнє середовище. Енергозберігаючі технології та напівпрозорі екрани всередині теплиці забезпечують рівний клімат і зменшують споживання газу до 48%. Утилізація, дезінфекція та очищення оброблюваної води зменшують відходи захисту рослин в каналізаційних і поверхневих водах на 99,5%. Це перевищує нинішню законодавчу вимогу Нідерландів, яка становить 95%.