У Німеччині знайшли спосіб врятувати бджіл від гербіцидів

У Німеччині знайшли спосіб врятувати бджіл від гербіцидів

Кожен фермер, що обробляє поле гліфосатом має виділити на ньому еко-зону.

У Німеччині знайшли спосіб врятувати бджіл від гербіцидів

Федеральне агентство з навколишнього середовища планує ввести зобов’язання на виділення фермерами та агрохолдингами які використовують гліфосат 10% від загальної площі ріллі під природоохоронні зони.

Про це повідомляють AgroNews.

Ці зони повинні розташовуватися по краях поля. Використовувати агрохімію при їх обробітку заборонятиметься. Такі захисні зони засіватимуться квітучими багаторічними культурами. Це створить сприятливі умови для комах-запилювачів, в тому числі бджіл.

Повністю заборонити гліфосат в Німеччині планують з 2023 року. Але до тих пір фермери, які застосовують продукти з гліфосатом, повинні відводити 10% своїх орних земель під природоохоронну зону. Про це завила Свенья Шульце, Федеральний міністр навколишнього середовища Німеччини.

«Використання гліфосату має припинитись з закінченням терміну його реєстрації, до 2023 року. Після чого, активний інгредієнт більше не використовуватиметься в Німеччині», — зазначила міністр.

Нагадаємо, 5 жовтня 2018 року «Асоціація пасічників України» провела мітинг під стінами Кабінету міністрів і Верховної Ради України. У ньому взяли участь близько 500 пасічників з усієї України.

Причина акції — масові отруєння бджіл цього літа через обробку полів. Основна вимога учасників — внести зміни до Кримінального кодексу України, включивши туди про кримінальну відповідальність за порушення законодавства при обробці сільськогосподарських культур, в результаті якого гинуть бджоли. Крім плакатів з вимогами, на мітингу була присутня символічна інсталяція у вигляді вулика, що стоїть в труні, наповненій мертвими бджолами.