Суд відпустив Миколу Гуту без застави

Суд відпустив Миколу Гуту без застави

Він був екстрадований зі Швейцарії 5 листопада

Суд відпустив Миколу Гуту без застави

Колишнього голову ради директорів і співвласника агрохолдингу “Мрія” Миколу Гуту, якого екстрадували 5 листопада зі Швейцарії, суд відпустив без застави.

Про це “Економічній правді” повідомив прес-секретар Генеральної прокуратури Андрій Лисенко.

“Вчора Шевченківський райсуд прийняв рішення відпустити під особисте зобов’язання щойно екстрадованого з Швейцарії до Українии Гуту”, – повідомив він.

“Слідство буде вести Слідче управління ГУ НП м.Києва, а процесуальне керівництво – за столичною прокуратурою”, – зазначив Лисенко.

Пізніше стало відомо, що суд відпустив Миколу Гуту під особисте зобов’язання, як про це клопотав слідчий слідчого управління (СУ) ГУ Нацполіціі.

“Слідчий суддя, виходячи із загальних принципів кримінального провадження, принципів змагальності сторін та диспозитивності, не має права виходити за межі клопотання і застосовувати більш суворий запобіжний захід, ніж про це просить сторона звинувачення в своєму клопотанні”, – йдеться в повідомленні суду на його сайті.

Шевченківський райсуд підкреслює, що 6 листопада 2018 року одержав клопотання слідчого СУ ГУ Національної поліції в м.Києві про застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов’язання щодо Н.Гути, якого підозрюють у скоєнні кримінального злочину, передбаченого ч.4 190 КК України (шахрайство ).

Нагадаємо, Національна поліція в жовтні 2014 року порушила кримінальну справу у зв’язку з дефолтом «Мрії»; Микола Гута був названий головним підозрюваним. Через чотири місяці, в січні 2015-го, МВС оголосило Миколи Гуту в розшук, а через кілька днів його почав розшукувати Інтерпол. Дізнавшись про це, Гута, який якраз був на різдвяних канікулах за кордоном, в Україну вирішив не повертатися.

Станом на сьогодні проблемний український агрохолдинг «Мрія» вже придбали інвестори із Саудівської Аравії — великий інвестфонд SALIC (The Saudi Agricultural&Livestock Investment Co.). Про старт угоди було офіційно оголошено 12 вересня 2018 року під час публічної зустрічі покупців з президентом України Петром Порошенком, а про закриття — 4 листопада.

Довідка

“Мрія” — вертикально інтегрований агропромисловий холдинг, заснований у 1992 році Іваном Гутою. Земельний банк холдингу становить 150 тис. га. Потужності елеваторів і зерносховищ — 380 тис. тонн. Крім того, агрохолдинг має картоплесховище загальною місткістю 52 тис. тонн, насіннєвий і крохмальний заводи.

“Мрія” спеціалізується на вирощуванні пшениці, ріпаку, ячменю, соняшнику, сої, кукурудзи, цукрових буряків, картоплі та інших сільськогосподарських культур.

У серпні 2014 року “Мрія” повідомила про прострочену виплату близько $9 млн процентного доходу і близько $120 млн в рахунок погашення боргу за її зобов’язаннями. Сукупна заборгованість перед усіма фінансовими кредиторами з урахуванням гарантій, наданих пов’язаним з сім’єю Гут компаніям, на момент оголошення дефолту агрохолдингу становила близько $1,3 млрд.

На початку лютого 2015 року операційний контроль над агрохолдингом перейшов до кредиторів, які обрали нове керівництво, а у вересні 2016 року комітети кредиторів і бондхолдерів агрохолдингу погодили умови реструктуризації його боргового портфеля, що становив $1,1 млрд. Боргова операція завершилася в серпні 2018 року. За її підсумками загальна боргове навантаження “Мрії” знизилося з $1,1 млрд до $309,5 млн, з яких $49,3 млн — реструктуризований забезпечений борг, $208,1 млн — реструктуризований незабезпечений борг (єврооблігації), $46 млн — робочий капітал, $ 6,1 млн — нові лізингові програми на закупівлю обладнання.

Salic UK у вересні 2018 року анонсував покупку українського агрохолдингу.

Радниками “Мрії” під час підготовки угоди, а також кредиторами в процесі реструктуризації боргу агрохолдингу виступили Rothschild & Co (Франція), ICU, FinPoint (обидві — Україна), а також юрфірма Hogan Lovells (Великобританія).

SALIC заснована в 2012 році. Її єдиним акціонером є Державний інвестиційний фонд Саудівської Аравії. Інвестує у виробництво сільськогосподарської та тваринницької продукції.

Український актив SALIC — Continental Farmers Group (CFG) — працює в Україні з 2006 року. Обробляє 45 тис. га у Львівській та Тернопільській областях.