«Дельта Вілмар СНД» поки не може оцінити збиток від пожежі

«Дельта Вілмар СНД» поки не може оцінити збиток від пожежі

На місце події співробітників не пускають — там працюють рятувальники, слідчі і страховики

«Дельта Вілмар СНД» поки не може оцінити збиток від пожежі

В результаті пожежі, яка виникла у вівторок, 6 листопада, на виробничому майданчику компанії «Дельта Вілмар СНД» в селі Нові Белояр Одеської області, постраждав цех з виробництва маргарину та спецжирів, а також виробнича лабораторія. Про це iAgro розповів директор зі зв’язків з громадськістю та держорганами компанії Владислав Талах.

Оцінити збиток компанія поки не може, оскільки її представників ще не допускають на місце події — там працюють співробітники ДСНС, які проводять слідчі дії і вивчають хронологію події, а також представники страхової компанії. «Ми очікуємо, що в найближчі дні нас допустять в цех, щоб ми могли оцінити збиток і зрозуміти, коли ми зможемо запустити виробництво», — сказав він.

Владислав Талах зазначив, що інші виробничі потужності, крім цеху і лабораторії, не постраждали, а цех був застрахований.

Потужність цеху — 700 тонн на добу, він випускає маргарин і спецжири, які використовуються у виробництві, в тому числі і кондитерської продукції. Цех був запущений в 2006 році і виробляє продукцію в сегменті B2B.

Компанія повідомила, що має в своєму розпорядженні товарний запас продукції, яка була випущена згорілим цехом, і цей запас дозволить відвантажувати товар замовникам протягом деякого часу. Тому ринок, ймовірно, не відчує зупинки виробництва на цій ділянці.

Потерпілий цех у «Дельта Вілмар СНД» — єдиний, але подібні підприємства в Україні є.

За даними офіційного сайту компанії, за результатами першої половини 2016/17 маркетингового року «Дельта Вілмар СНД» входила в ТОП-10 експортерів маргаринів і жирів з України. За цей період компанія продала за кордон майже 7 тис. тонн продукції, що становить чверть всього експорту з України (27 тис. тонн). Практично 60% експортних поставок «Дельта Вілмар СНД» прийшлося на ЄС.

У повідомленні компанії для преси зазначено, що, за її інформацією, загоряння виникло на ділянці виробництва маргарину. Персонал підприємства був оперативно евакуйований за периметр заводу. Викликані підрозділи ДСНС локалізували пожежу, не допустивши його поширення на інші ділянки.

Причини загоряння встановлюються, але компанія відзначила, що вже зрозуміло: серйозно постраждав цех пакетування і виробнича лабораторія.

Значну допомогу при ліквідації пожежі та її наслідків надали компанії «Бориваж», ТИС і Одеський припортовий завод, виробничі потужності яких знаходяться поруч з «Дельта Вілмар СНД», а також адміністрації порту «Южний» і Одеського морського порту. Крім того, Одеська залізниця надала пожежний поїзд.

Довідка

Комплекс з перевалки та переробки тропічних олій компанії «Дельта Вілмар» був запущений в 2006 році, він виробляє весь асортимент маргаринів і жирів з поставленої індонезійського і малазійського тропічної сировини, а також української соняшникової олії. У 2014 році поряд з комплексом компанія побудувала завод з переробки насіння соняшнику.

ТОВ «Дельта Вілмар СНД» було засновано в грудні 2004 року сінгапурськими компаніями Wilmar International Ltd і Delta Exports Pte Ltd.

Wilmar International Ltd створена в 1991 році. Це одна з найбільших компаній в світі з переробки сільськогосподарської продукції. Wilmar International — публічна компанія, її акції котируються на Сінгапурській біржі. Операційна діяльність здійснюється в 50 країнах.

Delta Exports Pte Ltd була заснована в 1993 році, займається торгівлею металами, мінералами, каучуком, хімпрепаратами, сільгосппродукцією і добривами.