Що відомо про нового керівника «Украгролізингу» Андрія Білозіра

Що відомо про нового керівника «Украгролізингу» Андрія Білозіра

З посад в його послужному списку — депутат Київради і керівник невеликої компанії

Що відомо про нового керівника «Украгролізингу» Андрія Білозіра

Минулої п’ятниці, 2 листопада, Кабмін оприлюднив своє розпорядження про призначення виконуючим обов’язки генерального директора Національної акціонерної компанії «Украгролізинг» Андрія Білозіра — сина депутата Верховної Ради, співачки Оксани Білозір.

Це призначення стало одним з найнесподіваніших в нинішньому році. З одного боку — компанія «Украгролізинг» має давню аграрну історію: вона була створена для забезпечення сільгоспвиробників технікою на умовах лізингу, але при цьому більше відома як структура, в яку роками вливалися бюджетні мільярди гривень без відповідної віддачі. З іншого — 36-річний Андрій Білозір до цього призначення не був помічений на високих державних посадах, тим більше в аграрному секторі.

Трудова діяльність нового призначенця почалася ще в 2002 році з секретаріату Київради, в 2004-05 роках він був помічником-консультантом народного депутата, потім менше року працював в інформаційно-аналітичному відділі НАК «Нафтогаз України», а потім зайнявся підприємницькою діяльністю. Ще в 2014 році Андрій Білозір став депутатом Київради, однак на сьогоднішній день його в списках депутатів вже немає. Великого бізнесу у Білозіра також не значиться, і широкій публіці він майже не відомий. Тому ЗМІ вийшли з заголовками на кшталт «Кабмін призначив гендиректором «Украгролізингу» сина співачки Оксани Білозір».

Уряд у своєму розпорядженні вказав, що Андрій Білозір займатиме пост в.о. гендиректора «Украгролізингу» до призначення гендиректора в установленому порядку. Однак і попередній керівник держкомпанії Олександр Процюк, призначений на цю посаду в липні 2015 в статусі «в.о.», також повинен був займати його «до призначення гендиректора в установленому порядку», проте в листопаді 2015 року Процюк виграв конкурс на посаду гендиректора компанії, але на сайті «Украгролізингу» до останнього дня все так же значився в статусі «в.о.».

Про плани нового керівника «Украгролізингу» дізнатися не вдалося — на питання iAgro Андрій Білозір відповідати відмовився, пообіцявши поговорити тільки через тиждень.

Сама компанія «Украгролізинг» — непублічна, і оцінити її ефективність досить складно. Як сказав один з учасників ринку лізингу, який побажав залишитися неназваним, за деякими уривчастих даними, в останні роки «Украгролізинг» почав нарощувати портфель контрактів, але даних про відсоток повернення техніки і платежів немає. При цьому приватні лізингові компанії, що працюють на українському ринку, в основному оперують імпортною технікою, тоді як «Украгролізинг» — вітчизняною, так що їх інтереси на ринку не перетинаються.

За даними з відкритих джерел, за січень-вересень поточного року «Украгролізинг» отримав 368 тис. гривень чистого збитку, тоді як за аналогічний період 2017 року чистий збиток залишив 8,32 млн гривень. iAgro вже докладно писав про фінансові показники «Украгролізингу» за останні роки.

Декларація про доходи за 2017 рік Андрія Білозіра в Єдиному державному реєстрі декларацій була зареєстрована ще 27 вересня цього року, і в ній було зазначено, що Андрій Білозір подає її в якості претендента на посаду в.о. гендиректора «Украгролізингу».

Відповідно до цієї декларації, Андрій Білозір є власником 85% частки в компанії «Артагро», що спеціалізується на оптовій торгівлі паливом, проте відомостей про активність цієї компанії на ринку палива знайти не вдалося. Також Білозір володіє часткою в 61% в ТОВ «Овербренд» (спеціалізується на рекламі), і 50% в ТОВ «Друкарня імені Франца Йосифа», і ще — 17% в ТОВ «Видавнича група «Італія Україна».

Однак основний дохід йому приносить 50% в ТОВ «ЖЛК Будпласт», де він займає посаду директора з розвитку. Спеціалізація цього підприємства, згідно з даними з відкритих джерел, — електротехнічні та монтажні роботи; монтаж систем водопостачання, опалення та кондиціонування повітря; оптова торгівля посудом, меблями, папером і непродовольчими товарами.

Згідно з декларацією, Андрію Білозіру також належить дві земельні ділянки в Гостомелі Київської області площею 10 тис. і 5,9 тис. кв. м і земельна ділянка в селі Рославичі Васильківського району Київської області площею 2,5 тис. кв. м. Крім того, новий в.о. гендиректора «Украгролізингу» володіє автомобілем BMW X5 2017 року випуску вартістю 1,5 млн гривень. А з ювелірних виробів у нього у власності годинник Breguet за 120 тис. гривень

Його дружина — Лариса Білозір обіймає посаду депутата Вінницької облради, у неї у власності — чотири квартири в Києві, в тому числі дві з них — площею по 91,3 кв м, а також площею 62,5 кв м і 95,6 кв м , гараж площею 15 кв м і дві земельні ділянки в с. Рославичі Васильківського району Київської області площею по 2,5 тис. кв м. Крім цього, Лариса Білозір володіє автомобілем Lexus 2016 року випуску (вартість — 1,55 млн гривень), і Toyota Camry 2003 року випуску.

Доходи сім’ї Білозір за 2017 рік формувалися із зарплати Андрія Білозіра в «ЖЛК Будпланс» в розмірі 348,8 тис. гривень, допомоги при народженні дитини в розмірі 10,3 тис. гривень, а також роялті в розмірі 971 гривня. Останнє пояснюється тим, що йому належать авторські права на музику його батька, композитора Ігоря Білозіра.

Згідно з тією ж декларацією, у Андрія Білозіра відкритий рахунок в Райффайзенбанк Аваль на суму 18,2 тис. гривень, а також є готівкові заощадження: 229 тис. доларів і 298 тис. гривень. У Лариси Білозір — рахунок у Приватбанку на суму 15,5 тис. гривень, готівкові гроші — 29 тис. доларів і 137 тис. гривень, і крім того, вона позичила третім особам 3,4 млн гривень.

Як випливає з декларації, до аграрного бізнесу сім’я Білозір відношення не має, за винятком того, що Лариса Білозір володіє мізерним пакетом акцій Вінницького комбінату хлібопродуктів №2 (726 акцій вартістю всього 181 гривня).