В Україні відбулись перші земельні онлайн-торги

В Україні відбулись перші земельні онлайн-торги

Продані права оренди на 10 ділянок сільськогосподарського призначення державної власності площею 210 гектарів.

В Україні відбулись перші земельні онлайн-торги

Перші електронні земельні торги пройшли в Україні 18 жовтня, повідомляє Госгеокадастр. На платформі OpenMarket державного підприємства «СЕТАМ» Міністерства юстиції України були запропоновані до продажу права оренди на 10 ділянок сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею 210 гектарів в Кіровоградській, Львівській, Одеській, Сумській та Чернігівській областях.

«В середньому стартовий розмір річної орендної плати за виставленими на електронні торги земельними ділянками склав 8,3% від нормативної грошової оцінки (НГО). Кількість учасників варіювалася від 2 до 6. За результатами аукціону було досягнуто середньої річної орендної плати в розмірі 34,3%, що більш ніж у 4 рази перевищує стартову», — говориться у повідомленні.

Найдорожче були продані права оренди на земельну ділянку на території Команської сільської ради Новгород-Сіверського району Чернігівської області площею 13 га. Стартова ціна тут піднялася до 70,73% від НГО та становить 157,79 тис. грн.

Планується, що до місцевих бюджетів за результатами перших електронних земельних торгів щорічно надходитиме понад 630 тис. грн.