Укрзалізниця підніме ставки на використання вагонів-зерновозів майже на 48%

Укрзалізниця підніме ставки на використання вагонів-зерновозів майже на 48%

Для вагона-зерновоза дійсна ставка 855,6 грн на добу (з ПДВ) підвищується до 1266 грн на добу (c ПДВ).

Укрзалізниця підніме ставки на використання вагонів-зерновозів майже на 48%

За рішенням Правління ПАТ «Укрзалізниця» через 30 днів вводяться в дію оновлені ставки плати за використання вагонів УЗ, в тому числі і вагонів-зерновозів.

Повідомлення про це розміщено на сайті Центру Транспортної логістики.

Відповідно до рішень, прийнятих правлінням ПАТ «Укрзалізниця», для вагона-зерновоза дійсна ставка 855,6 грн на добу (з ПДВ) підвищується до 1266 грн на добу (c ПДВ). Зростання плати за використання вагонів склало + 48%.

«Нагадаю, це вже 4 підвищення вартості транспортування зернових вантажів за останній рік. Завдяки цим підвищенням транспортування зерна зросло майже в два рази за останній рік», — зазначив заступник директора з логістики компанії «ТД» Дельта Вілмар» Валерій Ткачов.

Він додає, за інформацією з неофіційних джерел, ЦТЛ, нібито отримав внутрішнє розпорядження не розподіляти порожні вагони власного парку для вагонних відправок.

«Крім цього, ЦТЛ планує встановити пріоритет розподілу вагонів парку ЦТЛ тільки для відправних маршрутів. Збірні і ступінчасті маршрути будуть забезпечуватися за залишковим принципом. Іншими словами, вагони-зерновози отримуватимуть близько 50 елеваторів із загального числа 750 елеваторів з доступом до ж/д інфраструктури», — пояснив Валерій Ткачов.