За 9 місяців аграрії залучили понад 3 млрд грн через аграрні розписки

За 9 місяців аграрії залучили понад 3 млрд грн через аграрні розписки

Аграрії в січні-вересні 2018 року оформили 514 аграрних розписок під заставу майбутнього врожаю.

За 9 місяців аграрії залучили понад 3 млрд грн через аграрні розписки

Всього аграрних розписок оформлено на загальну суму 3,2 млрд грн, повідомило Міністерство аграрної політики та продовольства України.

Згідно з повідомленням Мінагропроду, аграрні розписки видані під заставу майбутнього врожаю. За весь час існування цього інструмента станом на 9 жовтня, аграрії оформили 696 розписок на загальну суму 4,4 млрд грн, з них 290 — товарних на 2,5 млрд грн і 406 — фінансових на 1,9 млрд грн.

За даними міністерства, виконані і закриті зобов’язання по 176 аграрним розпискам на загальну суму 1,4 млрд грн.

Згідно з повідомленням Мінагропроду, у 2018 році оформлено 74% загальної кількості аграрних розписок. Інструментом скористалися виробники зернових і олійних культур, а також виробники в овочівництві, садівництві та тваринництві.

За інформацією міністерства, 54% аграрних розписок оформили господарства з земельним банком 1-5 тис. га, 36% — з банком більш 5 тис. га і 10% — господарства до 1 тис. га.

У 2017 році було оформлено 110 аграрних розписок на $30 млн.

Практичне застосування аграрних розписок почалося в 2014 році в Полтавській області. Незабаром до використання цього інструменту фінансування підключилися й інші області України.

Довідка

Аграрна розписка — товаророзпорядчий документ, що фіксує безумовне зобов’язання боржника, яке забезпечується заставою у вигляді майбутнього врожаю. За аграрною розпискою позичальник може розрахуватися або грошовими коштами, або постачанням сільськогосподарської продукції.