Вирощування картоплі може бути одним з найприбутковіших видів агробізнесу — експерт

Вирощування картоплі може бути одним з найприбутковіших видів агробізнесу — експерт

На гектарі картоплі можна заробляти більше $3,5 тисячі.

Вирощування картоплі може бути одним з найприбутковіших видів агробізнесу — експерт

Вирощування картоплі сьогодні може бути одним з найприбутковіших видів аграрного бізнесу, якщо правильно вибудувати бізнес-модель на базі об’єднання професійних виробників.

Про це розповів голова ініціативної групи СОК «Волинська картопля» Анататолій Аршулік, повідомляє Шувар-інфо.

Виробники Волинської області, за його словами, вирощують більше 1 млн т картоплі, з яких сформувати комерційну партію розміром 100 т однорідної якості майже неможливо.

«Але, покупець сьогодні потребує стабільних обсягів і стабільної якості, а виробник, зі свого боку, хоче швидко і без проблем продати свою картоплю. На базі об’єднання всі ці питання вирішуються набагато швидше, ніж у випадку, коли покупець змушений комунікувати з декількома окремими виробниками», — сказав Аршулік.

Він вважає, що при правильно побудованій бізнес-моделі, з якісним насіннєвим матеріалом і професійним агросупроводом з одного гектара картоплі цілком реально заробляти більше $3,5 тис.

«Так, картопляний бізнес може бути досить маржинальним», — розповідає Анататолій Аршулік.

Ефективний картопляний бізнес важко уявити без диверсифікованого збуту. У структурі продажів повинні бути присутніми переробні підприємства, HoReCa, роздрібні мережі і оптові ринки.

«Ми абсолютно вивчаємо вимоги кожного покупця, вони специфічні. Пріоритетним каналом збуту для нашого кооперативу є переробка картоплі на крохмаль, але ми також плануємо співпрацювати з потужними національними мережами ресторанів. Наприклад, для того щоб виконати вимоги однієї з таких мереж, ми протестували близько 40 сортів картоплі та зупинилися на одному з них, який продемонстрував себе як кращий сорт для виробництва картоплі фрі», — додав представник кооперативу.

У мережі супермаркетів «Волинська картопля» планує виходити з власним брендом.

«Це буде не просто мита, сортована і упакована картопля, ми плануємо завести в мережі нові кольорові сорти картоплі, з якими наш споживач ще не знайомий. Але споживач хоче змін і ми повинні задовольнити його потребу», — підсумував Аршулік.