У США відкрилася експериментальна роботизована ферма

У США відкрилася експериментальна роботизована ферма

Наразі на фермі працюють два роботи. Інновація розроблена для боротьби з браком робочої сили на господарствах.

У США відкрилася експериментальна роботизована ферма

На одній з ферм Північної Каліфорнії запущена експериментальна автоматизована ферма, де працюватимуть два роботи сконструйовані компанією Iron Ox.

Повідомлення про це передають AgroNews.

Один з роботів зконструйований для підйому 800-кілограмових контейнерів, наповнених водою і саджанцями, які робот передає іншому, розробленому для більш дрібної роботи — це автоматизована рука з камерами, на дистанційному управлінні.

Над створенням цих роботів Iron Ox працювала більше 3 років. Інженери проекту витратили $6 млн на створення ферми. Зараз це приміщення площею 8 000 квадратних футів,  закрита зона, заповнена інженерами, біологами і їх комп’ютерами.

Дослідний зразок автоматизованої ферми компанії складається з декількох десятків контейнерів, в яких зелень і салати, такі як салат латук, базилік, тосканська калі і сурпека весняна, вирощуються в живильному водяному розчині. Незважаючи на свої розміри, контейнери можуть бути розташовані близько один до одного, адже робот може маневрувати, пересуваючись по рядах і збирати потрібні салати і зелень.

Згідно з опитуванням 767 фермерів, проведеного Каліфорнійською федерацією фермерських господарств, опитаних в 2017 році, 55% аграріїв повідомили про брак робочої сили, і ця цифра була ближче до 70% для тих, хто покладався на сезонних працівників. Багато підвищували заробітну плату в спробі залучити робітників, але 33% фермерів заявили, що вони також вдаються до автоматизації виробництва.

Метою Iron Ox є створення масштабної автоматизованої ферми, на якій будуть вирощуватися овочі.