Дрібні виробники яблук залишать плоди на деревах

Дрібні виробники яблук залишать плоди на деревах

Такі повідомлення роблять представники невеликих господарств від 1 до 5 га.

Дрібні виробники яблук залишать плоди на деревах

Прибирання десертного яблука пізніх сортів триває в садівничих господарствах України.

Про це повідомляє EastFruit.

При цьому дрібні виробники, які вирощують яблуко в так званих напів-інтенсивних садах припиняють прибирання яблука і вирішують залишити плоди на дереві.

У таких господарств відсутні холодильники для зберігання фруктів, а продати яблуко з саду по будь-якій ціні в даний момент не є можливим. Продати зараз яблуко можна тільки на концентрат, однак ціна на рівні $0,04 за кг з доставкою на завод, що не покриває витрати на збирання врожаю і їх транспортування до переробного підприємства.

За оцінками садівників, прибирання яблука обходиться в $0,03 за кг. Якщо додати до цього вартість доставки на переробку, то тільки ці дві статті витрат будуть приблизно рівні виторгу, який ще потрібно буде чекати кілька місяців, тому що заводи не відразу виплачують гроші за здане яблуко.

У сусідній Польщі відстрочка платежу вже становить не менше 60 днів. А ось витрати на прибирання та транспортування потрібно понести вже зараз.

Якщо врахувати витрати на догляд за садом під час вегетації, то виробництво яблука, при реалізації його на переробку, однозначно є збитковим, навіть без урахування вкладених в сад інвестицій. Крім того, багато фермерів висловлюють сумніви, що виробники яблучного концентрату взагалі розрахуються за здане яблуко, оскільки вони, швидше за все, також будуть ще довго продавати концентрат.

Тому деякі садівники приймають рішення залишити яблуко в саду, розуміючи, що доклавши зусилля і зазнавши витрати з прибирання, вони отримають, можливо, навіть гірший результат, ніж просто залишивши його на дереві.