В'ячеслав Петрище: У найближчі два роки Allseeds вийде на 2,5 млн тонн перевалки олії

В’ячеслав Петрище: У найближчі два роки Allseeds вийде на 2,5 млн тонн перевалки олії

Компанія Allseeds SA планує розширювати потужності з перевалки олії в порту «Південний» і планує в найближчі два роки вийти на обсяги 2,5 млн тонн, заявив глава Allseeds SA В’ячеслав Петрище за підсумками укладення угоди з продажу 16% акцій компанії Нідерландському банку розвитку FMO і Diligent Capital Partners.

В’ячеслав Петрище: У найближчі два роки Allseeds вийде на 2,5 млн тонн перевалки олії

«Реалізація проекту з оливкового хабу вже почалася: підписані договори з великими гравцями на цьому ринку», — сказав він.

За словами В’ячеслава Петрище, проект по збільшенню потужності перевалки почне реалізовуватися вже в жовтні і до січня наступного року вийде на обсяг перевалки в 100 тис. тонн на місяць, а до кінця наступного року потужності складуть 1,5 млн тонн. У створення олійного хаба планується інвестувати близько 15 млн доларів, при цьому в інфраструктуру проекту вже вкладено близько 30 млн доларів.

Олійний хаб за задумом голови Allseeds SA стане майданчиком для трейдерів і переробників, на якій вони зможуть продавати будь-які обсяги продукції і відвантажувати на експорт.

Також у компанії Allseeds в планах будівництво соєвого заводу і заводу з рафінації та дезодорації олій (інвестиції — 20 млн євро), а також реалізація проекту з виробництва борошна і лецитину.

Джор Дінгемманс, керівник Фонду приватних інвестицій FMO, сказав, що Україна має конкурентну перевагу в порівнянні з іншими країнами, і FMO придивляється до нових проектів компанії Allseeds, зокрема, зараз йде обговорення проекту зі сфери енергоефективності.

Довідка

В’ячеслав Петрище в 1993 році разом з партнерами створив «Зерноторгівельна компанія», яка придбала елеватори, олійні заводи і побудувала термінал з перевалки олії. У 2010 році всі активи Петрище і партнерів придбав «Кернел» Андрія Веревського, а Петрище залишив за собою назву компанії — Allseeds. Allseeds побудувала в порту «Південний» завод з переробки соняшнику, сої та ріпаку, а також термінал, перша черга якого була відкрита в 2015 році. У компанії були плани побудувати другу і третю черги терміналу.