Експорт українських заморожених ягід може збільшитись на 40% — експерт

Експорт українських заморожених ягід може збільшитись на 40% — експерт

Загальний обсяг експорту заморожених ягід з України в цьому сезоні може досягти 45-55 тис. тонн.

Експорт українських заморожених ягід може збільшитись на 40% — експерт

Такий прогноз озвучив Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

«За перші чотири місяці сезону Україна вже експортувала три четверті всього обсягу заморожених ягід минулого сезону, що свідчить про перспективи встановлення нового рекорду з експорту цієї продукції в сезоні 2018/19», — сказав він

За його словами, експорт заморожених ягід з України у вересні 2018 року знизився на 20% по відношенню до серпня і був на 16% нижче, ніж у вересні 2017 року.

Проте, в цілому за чотири місяці поточного сезону (червень-вересень 2018 роки) експорт ягід уже досяг 26 тис. тонн, перевищуючи показник аналогічного періоду минулого сезону на 28%.

«Основу експорту заморожених ягід з України як і раніше становлять дві позиції: дикоросла чорниця і культурна малина. З огляду на низькі закупівельні ціни в цьому році, ризик того, що продукція не буде експортована, порівняно невисокий. Тому ми очікуємо, що Україна зможе відвантажувати не менше 3-5 тис. тонн заморожених ягід на експорт щомісяця протягом сезону, а загальний обсяг експорту може досягти 45-55 тис. тонн або на 40% більше, ніж в минулому сезоні», — прогнозує експерт.

Учасники ринку також очікують збільшення експорту замороженої культурної лохини, враховуючи зросле її виробництво в 2018 році і зниження цін на ранні сорти лохини в першій половині сезону.