Кабмін схвалив проект бюджету-2019: що там у аграріїв

Кабмін схвалив проект бюджету-2019: що там у аграріїв

Параметри документа можуть істотно змінитися в ході дискусій у комітетах

Кабмін схвалив проект бюджету-2019: що там у аграріїв

14 вересня на спеціальному засіданні Кабмін схвалив проект бюджету України на 2019 рік і направив його на розгляд Верховної Ради України. «Дуже важливо, щоб цей бюджет підтримував розвиток національної економіки. Не можна роздувати бюджет, який не підкріплений грошима, інакше це може призвести до кризи», — підкреслив у своїй презентації прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Загальні макроекономічні показники бюджету України на 2019 рік передбачають:

  • зростання доходів зведеного бюджету на 130 млрд грн з досягненням загального рівня зведеного бюджету країни, разом з місцевими бюджетами, в 1 трлн 292,7 млрд грн;
  • збереження планового показника зростання ВВП країни на рівні 3%, який відповідає параметрам бюджету 2018 року;
  • уповільнення інфляції в 2019 році до 7,4%, передбачається її зниження в порівнянні з 2018 роком на 2,5%;
  • зменшення боргового навантаження до 52,2% у 2019 році з 60% у 2018 році.

За словами Володимира Гройсмана, цей бюджет базується на повній реалістичності і уряд не відійшов від виконання тих програм, які були розпочаті раніше.

Бюджетні показники по підтримці аграріїв в проекті бюджету збережені на рівні 2018 року і в загальному складають 6,9 млрд грн. Державна підтримка аграріїв розподілена за такими напрямками:

  • отримання часткової компенсації (25%) вартості придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання українського виробництва — 1,38 млрд грн. Ця компенсація у 2018 році надається за придбання техніки, яка входить до переліку вітчизняної техніки та обладнання для АПК, затвердженого комісією Мінекономрозвитку. До переліку включено 60 українських заводів;
  • розвиток фермерських господарств — 1 млрд грн. Фінансова підтримка в цьому році надається одержувачам за наступними напрямками: часткова компенсація вартості закупленого насіння сільськогосподарських рослин вітчизняної селекції та наданих консультативних послуг, фінансова підтримка сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, на часткову компенсацію (15%) вартості придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва, а також на здешевлення кредитів.

Розвиток тваринництва — 4 млрд грн. Передбачені дотації 2500 гривень на голову — надається фізичним особам, які утримують до 13 місячного віку ідентифікованого та зареєстрованого молодняка великої рогатої худоби, який народився у господарствах фізичних осіб в поточному році, 1500 гривень на голову — надається юридичним особам, які утримують ідентифікованих і зареєстрованих корів молочного, молочно-м’ясного та м’ясного напряму продуктивності за кожну наявну на 01 січня і збережену на 01 липня корову. Крім того, компенсується 50% за покупку племінних ресурсів і передбачена компенсація за будівництво тваринницьких комплексів в розмірі не більше 25% обсягу залучених кредитних коштів на період кредитування до 5 років.

Розвиток хмелярства, закладки молодих садів і виноградників — 400 млн грн. Урядом передбачено 80% компенсація вартості саджанців.

За оцінкою Володимира Гройсмана, АПК України має достатній потенціал для забезпечення зростання національної економіки, тому що в ньому працює майже 3 млн осіб. «Підтримувати агропромисловий сектор — це важливо», — сказав прем’єр-міністр України.

Довідка

В Україні Бюджет країни встановлюється спеціальним законом, який розробляється Кабінетом міністрів і приймається Верховною Радою України напередодні початку нового бюджетного року (починається 1 січня і закінчується 31 грудня). Згідно з Бюджетним кодексом, Кабінет міністрів зобов’язаний надати проект закону 15 вересня. Верховна Рада повинна буде провести розгляд законопроекту в першому читанні — до 20 жовтня, а в другому читанні — до 20 листопада.