Голова китайського зернотрейдера в Україні проаналізував бонуси від торгової війни США-КНР для української с/г продукції

Голова китайського зернотрейдера в Україні проаналізував бонуси від торгової війни США-КНР для української с/г продукції

Торгова війна між США і Китаєм може зіграти на руку Україні в плані розширення країн для експорту зернових і олійних культур.

Голова китайського зернотрейдера в Україні проаналізував бонуси від торгової війни США-КНР для української с/г продукції

Таку думку висловив генеральний директор COFCO Agri Ukraine Володимир Осадчук, передає AgroPortal.

За його словами, за кілька останніх років країна вже має значні зміни в експорті, експортуючи продукцію не тільки на традиційні ринки, а й в Африку, а також в Азію.

У цьому сезоні загальний обсяг виробництва кукурудзи в Чорноморському регіоні, вважає експерт, збільшиться за рахунок України, яка за його прогнозами дасть 30 млн т.

Традиційним ринком збуту для української кукурудзи є Європейський Союз. І оскільки на сьогодні цінова політика України набагато нижче, ніж у найближчих конкурентів — Бразилії, Аргентини і США, то до традиційних16-17 млн ​​т, що експортуються, можна додати ще 3 млн т кукурудзи в період жовтень-грудень.

У Китай очікується експорт на рівні 2,7-2,8 млн т, що теж дасть навантаження на жовтень-грудень.

Перехідні запаси кукурудзи в Україні залишаться на рівні минулого сезону.

«Протягом останніх двох років в Україні спостерігалося постійне збільшення виробництва пшениці. Зменшення виробництва пшениці по чотирьох країнах (Румунія, Болгарія, Росія і Україна) очікується більш ніж на 12 млн т. для України це позитивний момент, єдине, що ми повинні орієнтуватися на недавно введені Аргентиною мита і також враховувати, що Росія вже експортувала майже 14 млн т. Також прогнозуємо, що ринок з жовтня-листопада буде мати тенденцію до збільшення», — прокоментував ситуацію на пшеничному ринку Володимир Осадчук.

Також експерт спрогнозував, що в Україні виробництво ячменю зменшиться, оскільки це неефективна для виробництва культура і вирощується виробниками тільки в разі потреби дотримання сівозміни.

«Ситуація щодо США і Китаю залишається досі невирішеною. Через торгову війну між двома країнами припинився імпорт сої в Китай. В даний час Китай замінює майже весь імпорт соєвих бобів з США бразильським ринком. Очікується, що Китай в найближчий рік перерозподілить свої потоки з США на інші країни-виробники, в тому числі і Україна. Зокрема Китай цікавить українська кукурудза і соя», — прокоментував вигоди України експерт.

Але, у зв’язку з законом №7403-Д, який був підписаний Президентом України, щодо експорту сої можуть виникнути труднощі, вважає Осадчук.

«Соя є головним вихідним матеріалом для тваринного корму і рослинної олії. Поки в Китаї не визначилися з протеїновим споживанням, але частка протеїну у вигляді шротів значно не зменшиться. На початку вересня підписаний контракт на поставку в Китай ріпакового шроту з Індії, а рік тому Китай затвердив імпорт шроту з України. Очікувано, що Китай буде збільшувати частку імпорту шротів з України, Росії та Індії», — підсумував експерт.