Саудівці придбали агрохолдинг «Мрія»

Саудівці придбали агрохолдинг «Мрія»

The Saudi Agricultural & Livestock Investment Co. (SALIC), яка спеціалізується на інвестиціях у сільгоспвиробництво, купує український агрохолдинг

Саудівці придбали агрохолдинг «Мрія»

Про це йдеться у прес-релізі компанії.

В угоду включені всі об’єкти інфраструктури, технічний парк, а також компанії, які володіють правом оренди земельного банку.

Сума і умови операції не розголошуються.

Завершення операції стане можливим після отримання дозволу Антимонопольного комітету та виконання інших типових для подібних транзакцій умов.

Після завершення угоди «Мрія» продовжить свою операційну діяльність в Україні спільно з дочірньою компанією SALIC — Continental Farmers Group.

«Наша дочірня компанія CFG успішно працює в Україні з 2006 року, обробляючи 45 тис. га у Львівській та Тернопільській областях. З огляду на позитивний досвід інвестицій в українську економіку, SALIC UK прийняла рішення про розширення бізнесу і глибоко вивчила український сільськогосподарський ринок у пошуках нових можливостей. Ключовою ідеєю SALIC UK є виявлення, придбання і довгострокова робота з прибутковими і стійкими інвестиціями в агробізнесі», — заявив Халід Мохаммед Аль-Абуді, голова правління SALIC UK.

Радниками «Мрії» при підготовці угоди, а також кредиторів в процесі реструктуризації боргу компанії виступили Rothschild & Co у співпраці з ICU, Finpoint як локальних партнерів, а також Hogan Lovells.

Згідно з релізом компанії, протягом наступних двох років планується інвестувати «значні кошти» в нове обладнання, інфраструктуру, агротехнології та консолідації земельного банку.

Генеральний директор компанії «Мрія» Саймон Чернявський заявив, що прихід глобального стратегічного інвестора, сфокусованого на сільському господарстві — ідеальний варіант для успішного майбутнього «Мрії».

«Я хотів би окремо підкреслити, що рішення SALIC придбати «Мрію» є надзвичайно важливою подією і демонструє готовність інвесторів вкладати гроші в Україну, кардинальні зміни в інвестиційному кліматі, а також ставлення інвесторів до нашої держави», — прокоментував угоду президент України Петро Порошенко на своїй офіційній сторінці в Facebook.

В ході самої зустрічі президент Порошенко назвав її унікальною подією для українського агросектора і економіки в цілому. «Компанія SALIC є власністю Суверенного фонду Саудівської Аравії, а це один з найбільших інвесторів в сільськогосподарський бізнес по всьому світу. Сьогодні це перша знакова інвестиція Суверенного фонду Саудівської Аравії в українські активи. Це перша інвестиція такого масштабу після початку російської агресії 2014 року, що означає відновлення віри інвесторів до України, в основні галузі української економіки», — сказав він.

Довідка:

«Мрія» — вертикально інтегрований агропромисловий холдинг, заснований в 1992 році Іваном Гутою. На сьогодні його земельний банк становить 165 тис. га. Потужності елеваторів і зерносховищ агрохолдингу оцінюються в 380 тис. тонн.
У серпні 2014 «Мрія» повідомила про прострочену виплату близько $9 млн процентного доходу і близько $ 120 млн в рахунок погашення боргу за її зобов’язаннями. Сукупна заборгованість перед усіма фінансовими кредиторами з урахуванням гарантій, наданих пов’язаним з сім’єю Гут компаніям, на момент оголошення дефолту агрохолдингу становила близько $1,3 млрд.
На початку лютого 2015 року операційний контроль над агрохолдингом перейшов до кредиторів, які обрали нове керівництво, а у вересні 2016 року комітети кредиторів і бондхолдерів агрохолдингу погодили умови реструктуризації боргового портфеля компанії, який становив $1,1 млрд. Боргова операція завершилася в серпні 2018 року, за її підсумками загальне боргове навантаження «Мрії» знизилося з $1,1 млрд до $309,5 млн, з яких $49,3 млн є реструктуризований забезпечений борг, $208,1 млн реструктуризований незабезпечений борг (еврооблігації), $ 46 млн робочий капітал і $ 6,1 млн нові лізингові програми на закупівлю обладнання.