10 цитат сенатора МакКейна про сільське господарство

10 цитат сенатора МакКейна про сільське господарство

Яких поглядів на розвиток агросектору дотримувався один з найвідоміших американських політиків і друг України

10 цитат сенатора МакКейна про сільське господарство

25 серпня у віці 81 року помер американський сенатор Джон МакКейн. Днем раніше стало відомо, що він прийняв рішення припинити лікування агресивної гліобластоми (раку мозку), яку йому діагностували в 2017 році. Роль МакКейна в американському політичному житті складно переоцінити. «Він служив Америці 60 років як офіцер військово-морського флоту, військовополонений, сенатор Сполучених Штатів і кандидат у президенти», — йдеться на офіційному сайті сенатора і в присвячених йому некрологах.

Останні кілька років він чинив активний вплив на політичні процеси в Україні. Незважаючи на те, що сенатор МакКейн завжди був скоріше воїном, ніж землеробом, він, як і будь-який політик глобального масштабу, не міг обійти увагою сільське господарство.

iAgro зібрав ключові висловлювання Джона МакКейна про АПК.

  • «Я вважаю, що субсидії не потрібні. Я не підтримую субсидії, де б вони не застосовувалися. Я просто вважаю, що повинен був почати з цієї необговорюваної тези».

Виступ перед фермерами в Айові, травень 2008 року.

  • «І я відкрию кожен ринок у світі для ваших продуктів, і я продам їх, і я зможу конкурувати».

Виступ перед фермерами в Айові, травень 2008 року.

  • «Програми, затверджені Законом про фермерські господарства, споживають колосальну суму доларів платників податків. У законопроекті понад 1000 сторінок і, за нашими оцінками, він обійдеться платникам податків в 969 млрд доларів протягом 10 років.

Пане Президенте, нехай цей цінник опуститься. Це майже 1 мільярд доларів за сторінку».

З коментаря про реформу сільського господарства, червень 2012 року.

  • «Субсидоване страхування, субсидовані премії і субсидовані франшизи: мені важко уявити будь-яку іншу галузь, крім сільського господарства, яка працює з меншим ризиком за рахунок американського платника податків».

З коментаря про реформу сільського господарства, червень 2012 року.

  • «На жаль, кози, як відомо, їдять практично все, і наші з працею зароблені податкові долари не є винятком.

Програма підтримки виробництва мохеру коштує платникам податків близько 1 мільйона доларів на рік. Я вважаю, що деякі з моїх колег вважають, що це невелика ціна за вовняні шкарпетки, а я бачу ганебний приклад того, як особливі інтереси можуть вбудовуватися в законопроект про ферми протягом декількох поколінь».

З коментаря про реформу сільського господарства, червень 2012 року.

  • «Якщо я буду обраний президентом, я буду прагнути до припинення всіх сільськогосподарських тарифів і всіх субсидій фермерським господарствам, які не засновані на явної необхідності.

Я накладу вето на будь-який законопроект, що містить спеціальні пільги і корпоративний добробут для будь-якої ферми».

З виступу перед Національною асоціацією ресторанів в Чикаго, травень 2008 року.

  • «Одна з найбільших перешкод для відкриття іноземних ринків для американських фермерів знаходиться у Вашингтоні. Це безпосередньо Конгрес Сполучених Штатів, і мільярди доларів субсидій, які кожні п’ять років обслуговуються корпоративними фермерами».

З виступу в Чикаго, травень 2008 року.

  • «Цукрова програма — ще одна майстерня афера. Міністерство сільського господарства США управляє складною системою імпортних тарифів, позик і державних квот на виробництво, які обмежують імпорт цукру і штучно підвищують ціни на цукор. Цукрові барони розкажуть вам, що програма не стосується американського платника податків, тому що цукрова промисловість не отримує «прямих платежів». Насправді підприємства і споживач несуть тягар цукрової програми, несучи більш високі витрати на підсолоджені продукти — додатково 3,5 млрд доларів на рік. Досить мила справа для виробників цукру».

З коментаря про реформу сільського господарства, червень 2012 року.

  • «Первісна ідея полягала в тому, щоб у короткі терміни забезпечити захист дрібних фермерів і забезпечити стабільне постачання продовольства для нашої країни. Але в даний час дрібні фермери забуті, і замість цього Конгрес регулярно надає субсидії агробізнесу».

З виступу перед Національною асоціацією ресторанів в Чикаго, травень 2008 року.

  • «Американські фермери є найбільш працьовитими, найбільш ефективними фермерами в світі. Сенатор МакКейн підтримує захист фермерів від надмірного регулювання і марнотратних державних субсидій. Сенатор МакКейн вважає, що аграрії не повинні для прийняття рішень відвідувати бюрократів у Вашингтоні — на вільному ринку має бути дозволено працювати повноцінно і чесно ».

Програмна аграрна теза.