Укрсадпром попросив уряд збільшити фінансування садівничої галузі

Укрсадпром попросив уряд збільшити фінансування садівничої галузі

Асоціація «Укрсадпром» звернулася до Кабінету міністрів і Міністерства аграрної політики та продовольства з проханням до кінця поточного року збільшити обсяги фінансування програми розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства для задоволення попиту садівників-фермерів.

Укрсадпром попросив уряд збільшити фінансування садівничої галузі

Про це пише Інтерфакс-Україна.

«Асоціація «Укрсадпром» фіксує надзвичайно високий попит з боку садівників на отримання держпідтримки, пік якого припаде на сезон осінньої закладки насаджень. Тому вже сьогодні зрозуміло, що попит садівників значно перевищить пропозицію існуючої підтримки», — повідомляється в прес-релізі асоціації.

У зв’язку з цим, згідно з рішенням ради асоціації від 11 серпня 2018 року, було направлено звернення до Кабміну і Мінагропрод щодо збільшення до кінця поточного року обсягів фінансування програми для задоволення попиту садівників-фермерів і розширення списку пріоритетних напрямків державної підтримки, додавши статті, пов’язані зі зберіганням і передпродажною підготовкою вирощеної продукції.

«З огляду на високий попит з боку садівників на участь у програмі підтримки, а також необхідність залучення в галузь сучасних технологій і забезпечення сталого розвитку,« Укрсадпром »пропонує значно збільшити обсяг фінансування програми на 2019 рік для забезпечення швидкого впровадження потужностей зберігання і передпродажної підготовки українських фруктів і ягід », — відзначили в асоціації.

Як повідомлялося, Мінагропрод в липні 2018 року в ході засіданні комісії міністерства з питань державної підтримки розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства затвердив виділення 72,1 млн грн компенсації агровиробникам витрат на посадковий матеріал. Компенсацію за придбання посадкового матеріалу плодово-ягідних культур, винограду та хмелю отримають 56 підприємств з 18 областей. Нові насадження закладено на 1,255 тис. га.

У держбюджеті-2018 передбачено виділення аграріям в рамках держпідтримки АПК 4 млрд грн на розвиток тваринництва, 1 млрд грн — фермерських господарств, майже 945 млн грн — на здешевлення сільгосптехніки, 300 млн грн — на розвиток садівництва і виноградарства.

В рамках програми з розвитку хмелярства, закладки молодих садів, виноградників та ягідників держава буде компенсувати сільгоспвиробникам до 80% вартості саджанців. За попередніми підрахунками, в кінці року планується вийти на показник більше 3 тис. га нових садів і виноградників.

Асоціація «Укрсадпром» — об’єднання садівників, виробників продукції з плодів і ягід, виробників і постачальників посадкового матеріалу, інших господарських і громадських об’єднань в галузі садівництва та переробки плодово-ягідної сировини.