«Агромарс» продовжують переслідувати проблеми

«Агромарс» продовжують переслідувати проблеми

Держспоживслужба виявила в курятині «Агромарса» кишкову паличку і сальмонелу. Компанія вважає вал перевірок підступами конкурента

«Агромарс» продовжують переслідувати проблеми

Державна служба України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів при лабораторних дослідженнях зразків м’яса виробництва «Комплексу «Агромарс» неодноразово виявляла перевищення допустимих параметрів вмісту кишкової палички, сальмонели та інших мікробів, повідомило відомство.

«При лабораторному дослідженні зразків м’яса та субпродуктів птиці виробництва ТОВ «Комлекс Агромарс» неодноразово встановлено невідповідності параметрів безпечності за мікробіологічними показниками (виділено БГКП, КМАФАнМ, Salmonella vuadens, Salmonella enterika та L. мonocytogenes), — говориться в повідомленні Держспоживлужби.

Держспоживлужба на запит iAgro уточнила, що формулювання «невідповідність параметрів безпеки за мікробіологічними показниками» означає, що в м’ясі був перевищений максимально допустимий рівень наявності мікробів. Порушення було виявлено в партії субпродуктів — шлунків бройлерів.

«Агромарс» спішно відкликав продукцію, яка не відповідає параметрам безпеки, у контрагентів, і разом з партіями, що залишалися на складі, направив на утилізацію. У той же час Держспоживлужба повідомила, що на момент відкликання частина продукції вже була реалізована, але скарг і рекламацій від споживачів не надходило.

У якості реакції на виявлені порушення «Агромарс» посилив лабораторний контроль, відправляючи кожну наступну партію продукції на дослідження, але проведені з період з 23 по 27 липня п’ять разів поспіль аналізи, мікробів в ній не виявили. «З 27.07.2018 від державних лабораторій, які входять ув структуру Держспоживлужби, повідомлень про позитивні результати (тобто, про перевищення гранично допустимого рівня мікробів, — ред.) При дослідженні продукції ТОВ «Комплекс Агромарс» не надходило», — повідомила Держспоживлужба.

Відомство при цьому вказало, що «Агромарс» систематично не виконує її приписи усунути порушення і переводить процес в тривалі судові тяжби. Наприклад, ще в листопаді минулого року Держспоживлужба після скарги мешканців села Гаврилівка на «могильник» з відходами і не утилізованими тушками птиці, що розростався неподалік від села, видала компанії припис усунути порушення та оштрафувала її на 73,6 тис. гривень. «Агромарс» порушення не усунув, а штраф — оскаржив у суді і виграв справу. Апеляція на це рішення буде розглянута тільки 11 вересня цього року.

7 червня Держспоживлужба отримала колективну скаргу на «Агромарс» вже від жителів 11 сіл, виявила порушення, і знову видала припис їх усунути і оштрафувала компанію вже на 89,4 тис. гривень. Однак «Агромарс» оскаржив і цей штраф.
Держспоживлужба повідомила, що найближчим часом проведе позапланову перевірку «Агромарса» на предмет виконання припису видалити відходи виробництва, які були накопичені на території птахофабрик підприємства.

«Агромарс» на відправлений iAgro запит про перевищення максимально допустимого рівня наявності мікробів в продукції, виявлений Держспоживлужбою, не відповів.

У той же час, на минулому тижні компанія заявила, що останнім часом «з незрозумілих причин» на підприємство з позаплановими перевірками приходили представники не тільки Держспоживлужби, а й Державної архітектурно-будівельної інспекції, Державної фіскальної служби, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Державної служби з питань праці, а також Держслужби з питань геодезії, картографії та кадастру. У «Агромарсі» ці візити пов’язують з активністю конкурента. «Вважаємо, що позапланові перевірки — це продовження спланованої атаки на підприємство з метою його ослаблення і не виключено — рейдерського захоплення», — йдеться в релізі компанії.

Як повідомляв iAgro, на початку червня Генеральна прокуратура затримала власників компанії «Агромарс» Марину і Євгена Сігалів у рамках кримінальної справи про порушення екологічного законодавства, а саме — за створення несанкціонованих могильників відходів виробництва курячого м’яса. Суд заарештував їх на 2 місяці, однак у результаті звільнив їх з-під арешту під заставу в 5 млн гривень. Ця кримінальна справа стала результатом багаторічного конфлікту підприємства і громад сусідніх сіл. Попри те, що на підприємствах компанії працює чверть жителів села Гаврилівка, а холдинг забезпечує 25% податкових надходжень до сільського бюджету (482 тис. грн за 2017 рік), «Агромарс» має рекордний антирейтинг у місцевих жителів.