За рік експорт овочів збільшився на третину і приніс Україні $110 млн доларів

За рік експорт овочів збільшився на третину і приніс Україні $110 млн доларів

Українські виробники на 34,3% збільшили експортний виторг від реалізації за кордон свіжих та перероблених овочів, картоплі та бобових культур протягом перших семи місяців поточного року порівняно з аналогічним періодом 2017 року.

За рік експорт овочів збільшився на третину і приніс Україні $110 млн доларів

Дані наводить UAFES.

Протягом цього періоду Україна отримала $110 млн доларів від реалізації цієї продукції на експорт.

Найскоріше збільшення експорту відбулося в категорії бобових культур, сезон реалізації яких в поточному році розпочався раніше, ніж завжди. Якщо минулого року перші великі партії бобових були експортовані лише в серпні, то цьогоріч експортувати продукцію українські виробники та трейдери почали вже в червні. Приріст експорту за цією категорію склав майже $15 млн доларів.

Також відчутно, на 16% та майже $10 млн доларів, збільшився виторг від реалізації сушених бобових культур.

Значним було зростання експорту заморожених овочів, яких було вивезено майже вдвічі більше, ніж рік тому за перші сім місяців. Приріст експортного виторгу за цією категорією склав $2,1 млн.

Фахівці пояснюють зростання експорту заморожених овочів різким збільшенням кількості підприємств, що займаються заморожуванням овочів, ягід та фруктів внаслідок стрімкого збільшення виробництва малини в України.

Крім того, в 3,7 рази збільшився експорт капусти, що забезпечило додатково майже $1 млн доларів експортного виторгу. Найсуттєвіше зменшення виторгу відбулося по картоплі та помідорах, на $0,9 млн та $1,3 млн відповідно.

Експорт цибулі хоч і зменшився в фізичній вазі, однак забезпечив незначний приріст експортного виторгу внаслідок вищих ніж рік тому цін реалізації продукції.