Україна має всі шанси залишитися основним постачальником зернових у Саудівську Аравію

Україна має всі шанси залишитися основним постачальником зернових у Саудівську Аравію

Україна, яка виступає основним постачальником ячменя в дану країну, забезпечивши за підсумками 2017/18 МР більше 22% всього імпорту зернової, в поточному сезоні може зміцнити свої позиції в даному сегменті.

Україна має всі шанси залишитися основним постачальником зернових у Саудівську Аравію

Про це повідомляють експерти АПК-Інформ, посилаючись на оцінки USDA.

Всього в 2018/19 МР Саудівська Аравія може закупити близько 3,4 млн т пшениці, 5,2 млн т кукурудзи і 8 млн т ячменю.

Зараз, крім України, в ТОП-6 постачальників ячменю в Саудівську Аравію за підсумками минулого сезону також входять Росія, Німеччина, Франція і Австралія. Однак, аномальні погодні умови поточного року суттєво знизять обсяги виробництва даної культури в цих країнах і, відповідно, експортний потенціал. Крім того, в десятку постачальників ячменю в Саудівську Аравію входила Канада, з якої близькосхідна держава на початку серпня цього року розірвала торгові відносини в зерновому сегменті.

В Україні ж експортний потенціал ринку ячменю аналітики видання оцінюють практично на рівні попереднього сезону (4,1 млн т), що дозволить як мінімум зберегти обсяги експорту зернової.

Що стосується пшениці, то в поставках даної культури в Саудівську Аравію лідирують Німеччина і Польща, експортний потенціал яких в 2018/19 МР також знизиться.

«Поставки пшениці з України в Саудівську Аравію в 2017/18 МР не здійснювалися, але з урахуванням поточного розвитку ситуації даний ринок може бути досить перспективним для українських експортерів зернової», — вважають експерти.