ЄБА підганяє з підзаконними актами про органіку

ЄБА підганяє з підзаконними актами про органіку

Європейська бізнес асоціація (ЄБА) закликала владу України приступити до підготовки підзаконних актів, необхідних для впровадження закону про основи і вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції.

ЄБА підганяє з підзаконними актами про органіку

Повідомлення асоціації передає AgroPortal.

Минулого тижня Президент Петро Порошенко підписав закон України «Про основні засади та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції», який покликаний удосконалити правове регулювання органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції, а також гармонізувати українське законодавство відповідно до законодавства ЄС в даній сфері.

Тепер ЄБА наполягає на якнайшвидшому прийнятті всіх необхідних підзаконних актів, щоб закон міг бути впроваджений.

«Органічне сільське господарство — важливий нішевий ринок. І для того, щоб розвивати цей напрямок в Україні, необхідно підвищувати обізнаність як фермерів, так і споживачів щодо того, яка продукція є органічною і яка роль їй відводиться в забезпеченні продовольчої безпеки країни », — йдеться в повідомленні.

Як вважають в ЄБА, сьогодні все — держава, бізнес, фермери, бджолярі, науковці та інші зацікавлені сторони — повинні об’єднувати зусилля для того, щоб знайти спільні рішення для забезпечення стійкого і безпечного майбутнього.

«В Україні органічне виробництво тільки зароджується. Новий закон — важливий крок для розвитку галузі, але потрібно не забувати, що основний документ встановлює лише загальні принципи, а більш конкретні вимоги міститися в підзаконних актах, для розробки яких є рік до того, як закон набуде чинності. Європейська Бізнес Асоціація сподівається, що підзаконні нормативно-правові акти будуть напрацьовані вчасно, із залученням експертного середовища та бізнесу», — підсумували в Асоціації.