Пішов третій місяць: «Укрспирт» домігся зняття арешту з майна

Пішов третій місяць: «Укрспирт» домігся зняття арешту з майна

Юристам компанії вдалося частково розблокувати рахунки і підготувати два «захисних» законопроекти

Пішов третій місяць: «Укрспирт» домігся зняття арешту з майна

Держпідприємство «Укрспирт», яке з травня нинішнього року веде судові тяжби з Державною виконавчою службою, робить чергові кроки для відстоювання своїх інтересів. Так, 22 червня 2018 року ДП подало в Окружний адміністративний суд м.Києва адміністративний позов про визнання протиправними дій Департаменту Державної виконавчої служби (ДВС) щодо арешту рахунків компанії (відкриття виконавчого провадження від 23.05.2018 ВП № 51720887 та накладення арешту відповідно до постанови від 24.05.2018 року ВП № 51720887). Про це повідомила прес-служба компанії, відповідаючи на запит iAgro.

«З метою розблокування рахунків і відновлення безперешкодного функціонування господарської діяльності, юристи ДП «Укрспирт», використовуючи правові процедури, наполягали на тому, щоб суд заборонив Департаменту ДВС здійснювати дії по примусовому виконанню рішень до вступу в законну силу судового рішення у справі. Окружний адміністративний суд Києва 26 червня 2018 року став на бік «Укрспирту» в даному питанні», — йдеться в повідомленні.

Судові баталії ДП «Укрспирт» та Департаменту ДВС з питання блокування рахунків продовжаться 20 серпня 2018 року. Підготовче засідання по даній справі відбулося 26 липня, але представники Департаменту ДВС на нього не з’явилися.

За інформацією прес-служби ДП «Укрспирт», юристам в процесі розгляду справи вдалося повністю зняти арешт з майна компанії, а також частково розблокувати рахунки.

«В результаті проведеної роботи структурні підрозділи ДП «Укрспирт» працюють у штатному режимі. Керівництво компанії намагається запобігти повторенню подібних випадків, внісши зміни в дійсну правову базу», — наголошується в релізі.

Так, управління юридичного супроводу ДП «Укрспирт» розробило проект закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо підприємств спиртової галузі (в частині встановлення мораторію на звернення стягнення на активи підприємства)». Даний проект передбачає доповнення ч.1 ст. 34 ЗУ «Про виконавче провадження» пунктом 13 такого змісту: «встановлення мораторію на звернення стягнення на активи Державного підприємства спиртової та лікеро-горілчаної промисловості «Укрспирт» як платника податків за фінансовими санкціями, які застосовані до 31 грудня 2015 року на час до прийняття рішення про приватизацію зазначеного підприємства».

На період дії такого мораторію пропонується законодавчо закріпити зупинки виконавчих проваджень та заходів примусового виконання рішень про звернення стягнення на активи Державного підприємства спиртової та лікеро-горілчаної промисловості «Укрспирт». Станом на даний час зазначений проект закону спрямований на розгляд Міністерства юстиції України для проведення правового аналізу і надання відповідного висновку.

Також розроблено проект закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування підприємств спиртової галузі», який знаходиться на стадії обговорення і спрямований на ліквідацію фінансової заборгованості ДП «Укрспирт». Його положення пропонують доповнити підрозділ 10 розділу XX «Перехідні положення» пунктами 2, 3, які передбачають списання з Державного підприємства спиртової та лікеро-горілчаної промисловості «Укрспирт»:

податкового боргу перед бюджетом (у тому числі встановленого судовими рішеннями і реструктуризованого) станом на 1 січня 2018 (в тому числі податковий борг, який виник у зв’язку з порушеннями податкового, валютного та митного законодавства), а також фінансових зобов’язань, що виникли у зв’язку із застосуванням санкцій у вигляді штрафів передбачених Законом України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного та плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»;

неузгоджених грошових зобов’язань, штрафів і пені ДП «Укрспирт», за якими тривають процедури адміністративного або судового оскарження і які були визначені контролюючими органами станом на 1 січня 2018 роки;

грошових зобов’язань, штрафів і пені ДП «Укрспирт», які визначені контролюючими органами за порушення норм податкового, валютного, митного законодавства та Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», допущених до 1 січня 2018 роки;

розстрочені і відстрочені ДП «Укрспирт» податкові зобов’язання (з урахуванням відсотків, нарахованих на такі розстрочені суми) з податку на прибуток і податку на додану вартість, а також грошові зобов’язання (з урахуванням відсотків, нарахованих на такі розстрочені суми) з фінансових санкцій у вигляді штрафу, передбачених Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».

За оцінкою керівництва ДП «Укрспирт», прогнозний аналіз результатів фінансово-господарської діяльності за перше півріччя 2018 року показує, що в разі проведення виконавчих дій ДВС по блокуванню рахунків, підприємство отримає збитки в сумі 181 млн грн. В результаті, як повідомила iAgro прес-служба «Укрспирту», ​​прогнозується різке погіршення фінансового стану підприємства, про що свідчать наступні коефіцієнти:

Коефіцієнт покриття — фактичне значення 0,7 при оптимальному значенні 1,0. Він показує нездатність ДП «Укрспирт» погашати борги по заробітній платі, сплаті до бюджету загальнообов’язкових платежів і виконувати поточні зобов’язання перед контрагентами.
Негативне значення коефіцієнта фінансової стійкості — фактичне значення — мінус 0,11 при оптимальному значенні 1,00. Воно вказує на відсутність у підприємства власних оборотних коштів для фінансування господарської діяльності.
Негативне значення коефіцієнта платоспроможності — фактичне значення мінус 0,13 при оптимальному значенні 0,7. Коефіцієнт показує залежність підприємства від його кредиторів та повну втрату його платоспроможності.
Нагадаємо, 31 травня 2018 року держпідприємство «Укрспирт» звернулося з позовом до Київського окружного адміністративного суду з вимогами скасувати постанову про відкриття виконавчого провадження, пов’язаного з арештом рахунків. Арешт був проведений в рамках примусового виконання Державною виконавчою службою рішення від 11 вересня 2014 року про стягнення штрафів на суму майже 187 млн ​​грн. При цьому, сам «Укрспирт» заявив, що на 31 травня не мав ніякої заборгованості по податках, зборам і платежам.

Довідка

Державне підприємство спиртової та лікеро-горілчаної промисловості «Укрспирт» — найбільший виробник спирту та спиртовмісної продукції в Україні. У його склад входить 41 виробничий майданчик загальною потужністю понад 36 млн декалітрів в рік.

Продукція підприємства використовується при виготовленні лікеро-горілчаних виробів, в фармацевтиці, медицині, парфумерії, виноробстві, кондитерській промисловості, тваринництві та інших галузях народного господарства.