Експорт цукру за липень скоротився удвічі

Експорт цукру за липень скоротився удвічі

За липень поточного маркетингового року українські виробники експортували 36,7 тис. т цукру, що на 46% менше, ніж попереднього місяця.

Експорт цукру за липень скоротився удвічі

Про це повідомляє прес-служба НАЦУ «Укрцукор».

«Основні поставки липня здійснювались в Узбекистан – 89%. Також, незначні відвантаження були до Молдови – 4%, Азербайджану – 3% і Таджикистану – 2%», – прокоментувала керівник аналітичного відділу НАЦУ «Укрцукор» Руслана Бутило.

Сумарно за вересень-липень 2017/2018 МР експортовано 538,0 тис. т цукру.

«Попри несприятливу кон’юнктуру світового ринку, вітчизняні виробники за 11 місяців поточного маркетингового року зуміли поставити на зовнішні ринки 538,0 тис. т цукру. І хоча це на 26% менше порівняно з минулорічним показником, слід врахувати, що світова ціни знизилась майже вдвічі, а перевиробництво цукру в світі оцінюється в 7-9 млн т. Навіть за таких умов, виробники виконали всі міжнародні зобов’язання і зняли надлишок цукру з внутрішнього ринку», – підсумувала експерт.

За її словами, з огляду на ситуацію на світовому ринку, в наступному сезоні виробникам доведеться поборотись за ринки збуту.

Цьогорічні посівні площі під цукровими буряками становлять 280 тис. га, що на 13% менше ніж минулого року. В сезоні працюватиме близько 40 цукрових заводів.