Аномальна спека на руку виноробам Франції

Аномальна спека на руку виноробам Франції

Винороби Франції в 2018 році розраховують на зростання обсягу та якості продукції відносно 2017 року, попри те, що деякі виноградники постраждали від весняних заморозків, граду і зараження цвіллю.

Аномальна спека на руку виноробам Франції

Повідомлення Le Figaro Vin передає Інтерфакс-Україна.

«Лоза любить сонце на відміну від інших сільськогосподарських культур, які зараз страждають від спеки і засухи», — заявив голова винного синдикату регіону Бордо Бернар Фарж. Минулі навесні дощі дозволили виноградникам перенести нинішню посуху, але якщо спека триватиме ще тижнів зо три, то можуть виникнути проблеми з прискоренням дозрівання і дисбалансами в складі винограду, додав експерт.

У Бордо винороби в нинішньому році зіткнулися з двома проблемами: в кінці травня град пошкодив 10 тис. гектарів виноградників, а після червневих дощів розвинулося грибкове захворювання мільдью (несправжня борошниста роса), що покриває листя лози цвіллю, яка вбиває живу тканину.

Мільдью, пише Le Figaro Vin, торкнулося в 2018 році і інші французькі виноробні регіони. Більше всіх від цього постраждали виробники вин bio, які не використовують фунгіциди для обробки виноградників.

Вважається, що спека зупиняє розвиток мільдью, але навіть екстремально високі температури цього літа не змогли повністю впоратися з цим захворюванням.

В цілому ж спека нинішнього літа зробила сприятливий вплив на очікуваний урожай винограду і не дуже зрушила терміни його збору по країні.

Решта аграріїв Європи не так оптимістично ставляться до нинішніх погодних умов. Раніше iAgro повідомляв, що через аномальну спеку в Європі трапилася найбільша за 40 років овочева криза.