12 цитат СЕО PepsiCo Індри Нуї після 12 років за кермом компанії

12 цитат СЕО PepsiCo Індри Нуї після 12 років за кермом компанії

Одна з найвпливовіших бізнес-вумен планети — про факапи, лідерство, гендерні обмеження і «корону на голові»

12 цитат СЕО PepsiCo Індри Нуї після 12 років за кермом компанії

PepsiCo оголосила про зміну свого генерального директора — замість Індри Нуї цей пост займе нинішній президент компанії Рамон Лагуарта. Подія для PepsiCo аж ніяк не рядова, оскільки йде у відставку Індра Нуї, що займала крісло генерального директора останні 12 років, а загальний стаж її роботи в цій компанії налічує 24 роки.

PepsiCo відмічає, що за 12 років під керівництвом Індри Нуї наростила прибуток акціонерів більш ніж в 2,5 рази, дивіденди на акцію зросли з 1,16 дол. у 2006 році до 3,17 дол. В 2017 році, чистий виторг компанії за цей же період збільшився з 35 до 63,5 млрд дол.

Індра Нуї народилася в Індії в 1955 році, у 1974 році отримала ступінь бакалавра з фізики, хімії та математики, а два роки по тому — диплом у сфері управління (MBA) Індійського інституту менеджменту в Калькутті. В Індії встигла попрацювати в Johnson & Johnson і текстильній фірмі Mettur Beardsell. У 1978 році вступила в Йельську школу менеджменту, після закінчення якої працювала Motorola і Asea Brown Boveri.

У PepsiCo Індра Нуї прийшла в 1994 році на посаду старшого віце-президента зі стратегічного планування, в 2001 стала президентом та фінансовим директором. Вона керувала глобальною стратегією розвитку компанії, провела її реструктуризацію, виділивши і продавши ресторанний бізнес PepsiCo і ініціювавши придбання найбільшого в світі виробника соків Tropicana Products і компанії Quaker Oats Company, яка володіла найпопулярнішим в світі брендом спортивних напоїв. Експансія PepsiCo на українському ринку за часів керівництва компанією Індри Нуї запам’яталася покупкою в 2007 році за 679 млн доларів найбільшого в Україні виробника соків — компанії «Сандора».

Сьогодні PepsiCo — це не тільки газована вода. Компанія виробляє снеки, соуси, крупи і макарони, холодні чай і кава, соки, а також молочну продукцію.

Журнал Forbes в 2008 році назвав Індру Нуї третьою за впливовістю жінкою в світі (після канцлера Німеччини Ангели Меркель і Шейли Бейр – керівника Федеральної корпорації зі страхування депозитів США) , а Fortune в 2009 і 2010 роках — найвпливовішою жінкою в бізнесі.

iAgro зібрав 12 найвідоміших висловлювань Індри Нуї про бізнес, життя, успіх і про те, як його важко домогтися жінкам.

Про цілі

Завжди прагніть до чогось великого і вірте в свої сили. Коли я свого часу попросила у батьків дозволу подати документи в Йельську школу менеджменту, вони, звичайно ж, були проти. І до того ж настільки впевнені, що я не пройду, що дозволили спробувати. І мене не тільки прийняли, але і запропонували найвищу стипендію.

Про помилки

Якщо у вашому житті ще не було провалів через помилки, тоді швидше зробіть помилку, і я поясню вам навіщо. Тому що, коли я роблю крок назад і дивлюся на найважливіші уроки моєму житті, всі вони виростають з помилок, які я робила і які приводили до провалів. І коли це відбувається, не ховайтеся в свою раковину і не впадайте у відчай… Посидьте хвилинку і дайте собі відповідь на питання: чому я навчився на цьому досвіді і як зробити так, щоб подібного не сталося надалі.

Про самовдосконалення

Той факт, що ви стали генеральним директором, ще не дає вам права спочивати на лаврах. Потрібно постійно вчитися і підвищувати рівень.

Про деталі

Я витрачаю так багато часу на деталі, що з боку це може здатися безумством. Але саме деталі найбільш важливі в управлінні організацією.

Про мотивацію

Дайте людині мету і завдання, мотивуйте його, і він зверне гори.

Про свою думку

Завжди майте власну думку. Нехай вас знають, як сміливу і впевнену в собі людину.

Про вибір роботодавця

Працюйте на правильних людей. Вибирайте компанію, яка зацікавлена ​​в вашому особистому успіху.

Про гендерні перекоси

Якщо ви жінка, та ще й не білої раси, вам завжди доводиться працювати втричі важче. Ці два фактори будуть ставити перепони на вашому шляху все життя.

Про лідерство

Дуже складно дати визначення слову «лідерство», а хорошому лідерству — і поготів. Але якщо люди готові за вами йти хоч на край землі означає, ви — відмінний лідер!

Про почуття провини

Я б порадила жінкам розставатися з почуттям провини. Я думаю, ми всі генетично запрограмовані відчувати провину за те, що в повному обсязі віддаємося роботі. А якщо ми це робимо, ми турбуємося, що в повному обсязі присвячуємо себе дітям або чоловіку. Якщо ви розстанетеся з почуттям провини, ви скинете з плечей величезну ношу.

Про статус

Коли я стала генеральним директором, я повернулася додому о 10 годині вечора і сказала: «Мама, у мене дуже важливі новини». І почула у відповідь: «Залиш свої важливі новини і сходи купи молока». Я пішла, купила молоко, брязнула його перед нею на кухонний стіл і запитала: «Скажи мені, чому саме я, а не хтось інший має купувати молоко?» Вона глянула на мене і відповіла: «Послухай, коли ти в’їжджаєш в гараж, залишай корону там. Чи не приходь з нею в будинок, тому що в першу чергу ти — дружина і мати. І якщо сім’ї потрібно молоко, ти йдеш і купуєш молоко. Це твоя головна роль в житті».

Про щирість

Навіщо приходити на роботу і прикидатися, ніби з тобою все в повному порядку? Я приходжу на роботу і кажу: «Я поцапалася з чоловіком, мені потрібно 15 хвилин, щоб прийти в себе». Всі розуміють, що я теж людина.