Чистота породи: колишній турецький військовий 20 років піднімає сільське господарство в Україні

Чистота породи: колишній турецький військовий 20 років піднімає сільське господарство в Україні

Почавши з племінної вівцеферми, Мустафа Сабрі Сіпахіоглу мріє створити цілу екосистему і налагодити торгівлю з ЄС

Чистота породи: колишній турецький військовий 20 років піднімає сільське господарство в Україні

На українській фермі вирощують племінних овець для Туреччини. Власник агрогосподарства, Мустафа Сабрі Сіпахіоглу відставний підполковник турецької армії, після завершення військової кар’єри вирішив, за його словами, присвятити себе «інтелектуальному творенню» в мирних цілях. З часом виникла ідея вирощувати елітних овець та експортувати їх до себе на батьківщину. Ферма, розташована в селі Деражня Рівненської області, співпрацює з Інститутом сільського господарства Карпатського регіону НААН України: спільними зусиллями розробляються нові корми, проводиться селекція та боротьба за чистоту порід овець Романовська і Меринос.

У планах фермера започаткувати цілісну екосистему з елементами «зеленого» туризму. Для цього на березі озера буде побудовано базу відпочинку, де відпочиваючі городяни зможуть не лише проводити час на природі, споживати екологічні продукти, а й за бажанням відчути себе аграріями, на певний час долучившись до сільгоспробіт.

Агрогосподарство створене на місці колишнього колгоспу. Напіврозвалені споруди було викуплено в держави та відремонтовано. Ремонт робився з підручних матеріалів, своїми силами, руками місцевих будівельників за підтримки декількох майстрів з Туреччини, яких я запросив. Отже тепер можу сказати, що на кожному квадратному сантиметрі ферми є крапля мого «поту і крові», розповідає фермер.

За два десятки років свого життя в Україні, Сіпахіоглу відчувусі «принади» ведення бізнесу в нашій країні, але при цьому намагається кожен етап свого проекту реалізовувати виключно в рамках закону.