«Епіцентр К» тільки вивчає можливість придбання «Чумака»

«Епіцентр К» тільки вивчає можливість придбання «Чумака»

Компанія зосередилася на пошуку переробних потужностей для свого аграрного підрозділу

«Епіцентр К» тільки вивчає можливість придбання «Чумака»

Компанія «Епіцентр К», якою володіють Олександр і Галина Гереги, знаходиться у пошуку бізнесу, який займається переробкою сільгосппродукції, але питання про участь компанії в ТОВ «Чумак» або афілійованих структурах тільки вивчається.

Про це iAgro повідомила керівник департаменту зі зв’язків з громадськістю ТОВ «Епіцентр К» Юлія Чудновець.

«Наразі ТОВ «Епіцентр К» знаходиться в пошуку переробного напрямку, але питання про істотну участь в ТОВ «Чумак» чи афільованих структурах тільки вивчається», — сказала вона.

Інформація про покупку компанією «Епіцентр К» частки в ТОВ «Компанія «Чумак» з’явилася в інформпросторі 16 липня. Хоча ЗМІ заявили про намір «Епіцентр К» придбати контроль над «Чумаком», йшлося фактично лише про володіння часткою в розмірі 2,37%. Це підтверджується даними з Єдиного реєстру юридичних осіб, згідно з якими внесок «Епіцентр К» у статутний капітал ТОВ «Компанія «Чумак» становить 43 млн грн (2,37%), внесок ТОВ «Драгон Капітал Інвестментс» — 1 767 580 053,42 грн (97,6%), внесок ТОВ «Полідромос» — 1810,58 грн.

Інвестиційна компанія Dragon Capital вчора заявила, що не планує продавати ПАТ «Чумак» співвласникові «Епіцентр К» Олександру Герезі. Компанія «Епіцентр К» спочатку була бізнесом, що складається з мережі магазинів з продажу будматеріалів і товарів для будинку. Однак в останні три роки придбала ряд аграрних компаній, сформувавши земельний банк в 100 тис. га ріллі і отримавши контроль над чотирма елеваторами. В агробізнес «Епіцентр К» вклала вже близько 150 млн доларів і в цьому році планує інвестувати 2 млрд грн.

Як повідомляв генеральний директор «Епіцентр К» Петро Михайлишин, компанія придивляється до підприємств, що виробляють олію, а також вивчає можливість інвестувати у виробництво цукру.

Довідка:

ПАТ «Чумак», один з найбільших виробників продуктів харчування в Україні, створене у 1996 році шведськими бізнесменами Карлом Cтуреном, Йоханом Боденом і засновником компанії «Тетра Пак» Хансом Раузінгом.

Компанія виробляє кетчуп, майонез, соуси, консервовані овочі, томатну пасту, макарони, сік, соняшникову олію під однойменною торговою маркою.

«Чумак» завершив 2017 рік з чистим прибутком в 29,84 млн грн проти 167,6 млн грн чистого збитку в 2016 році. Чистий дохід зріс на 10,2% — до 1,204 млрд грн. У минулому році компанія зберегла продажу продукції на рівні 2016 року, реалізувавши 15,991 тис. тонн кетчупу на 400,89 млн грн і 9,655 тис. тонн майонезу на 320,42 млн грн.