«Найкращий день»: депутати та аграрії — про роботу парламенту на нинішній сесії

«Найкращий день»: депутати та аграрії — про роботу парламенту на нинішній сесії

Що вдалося зробити для галузі і чому ще рано святкувати остаточну перемогу

«Найкращий день»: депутати та аграрії — про роботу парламенту на нинішній сесії

Верховна Рада восьмого скликання фактично закінчила VIII сесію, яка тривала з лютого по липень 2018 року. Депутатам залишилося тільки попрацювати в комітетах, комісіях і фракціях наступного тижня.

В ході тематичного бізнес-ланчу iAgro дізнався в учасників ринку, представників виконавчої влади та самих депутатів, як вони оцінюють внесок парламенту в рішення аграрних питань за цей період.

Олександр Бакуменко,
народний депутат України, заступник голови Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин

Старожили кажуть, що 10 липня 2018 року — найвдаліший «аграрний» день за всю історію українського парламенту. Ми виносили на порядок денний 10 законопроектів, сім з них проголосували, три я зняв у зв’язку з тим, що вже не було людей в залі. А якби залишив на голосування, то можна було «завалити» ці законопроекти, а вони суперважливі і є результатом тривалої роботи Комітету протягом сесії. Професіоналів в парламенті, які розуміють, про що йде мова, тільки чоловік 20.

Микола Кучер,
народний депутат, член Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин

Що стосується аграрного спрямування, то нам багато чого вдалося і, дійсно, завдяки 10 липня. Вважаю, що ми досить вдало попрацювали. Але є ще дуже багато питань, які більше стосуються не чисто аграрного сектора виробництва, а сільської місцевості. Все це дуже пов’язано між собою — і аграрне виробництво, і розвиток сільської місцевості. Треба робити «аграрний» день вже у вересні з двома дуже серйозними законами. Якщо закони, прийняті 10 липня, вирішували певні локальні речі, то закон про кооперацію і про основи державної аграрної політики та політики сільського розвитку — реально стратегічні закони, і їх теж треба приймати.

Володимир Лапа,
керівник Державної служби України з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужби)

Робота Верховної Ради протягом сесії показала гідний результат в аграрній частині. Але багато ще потрібно зробити: необхідно вирішити питання щодо законопроекту про матеріали, що контактують і про інформування про харчову цінність в частині харчової продукції, а також її впливу на здоров’я споживача.

Ми разом з європейськими експертами працюємо над приведенням до європейських норм законодавства про захист рослин, про пестициди та отрутохімікати, а також про ветеринарну медицину. Але ця робота поки ще на стадії експертних обговорень. Думаю, що до кінця року відповідні законопроекти будуть готові до реєстрації. Робота виконується і вона розрахована на те, що в частині схвалення відповідних законопроектів буде можливість хоча б у форматі таких «аграрних» днів приймати рішення і в майбутньому.

Вадим Бодаєв,
віце-президент холдингу AgroGeneration, директор компанії SigmaBleyzer

Робота Аграрного комітету на порядок краще, ніж працює Верховна Рада в цілому. Ми маємо постійний діалог, конкретне спілкування, наші інтереси намагаються відобразити в законопроектах. Але вони не завжди проходять в силу того, що Верховна Рада сама по собі працює дуже слабо, людей, які намагаються розбиратися в актуальних питаннях, замало. Ми вступили в зону підготовки до нових виборів. Кожен громадянин повинен зайняти активну позицію і вимагати, що йому потрібно. На жаль, Верховна Рада сьогодні — дзеркало того, як ми себе ведемо.

Тарас Висоцький,
генеральний директор асоціації «Український клуб аграрного бізнесу»

Якщо говоримо про Аграрний комітет у підсумках роботи Верховної Ради, то оцінка роботи дуже позитивна. Дійсно, голосування, яке відбулося 10 липня, було рекордним з точки зору прийнятих законопроектів. І не кількість важлива, а їхня вага. З них половина — євроінтеграційні закони. Вони зробили кілька суттєвих кроків вперед з точки зору виконання угоди про асоціацію з ЄС. Це і захист прав споживачів, і органічне землеробство. Почали рухатися земельні реформи та оподаткування, там земля — ​​основний базис. І по ньому має бути все чітко і зрозуміло, тому що без цього ресурсу не розвиватиметься аграрний сектор.

Якщо порівнювати роботу Верховної ради з аграрного напрямку з попередньою сесією, то вона вийшла дуже результативною.

Ольга Трофімцева,
заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції

Наш Аграрний комітет у Верховній Раді на сьогоднішні є найєвроінтеграцішиим. Це видно по роботі та за її результатами. Комітету дійсно можна подякувати за його діяльність. Але якщо закон прийнятий — це ще не означає, що робота виконана. Якщо говорити про органічний закон, то потрібно розуміти: чудово, що його прийняли, але тепер нас чекають 11 підзаконних актів, які необхідно розробити і прийняти, щоб він дійсно запрацював. Новий етап — після отриманого натхнення знову до роботи.