Відбулася тиха зміна керівництва Аграрного комітету парламенту

Відбулася тиха зміна керівництва Аграрного комітету парламенту

Депутати рекомендують кандидатуру Андрія Кіта на посаду заступника голови Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин

Відбулася тиха зміна керівництва Аграрного комітету парламенту

Після двох місяців простою, Комітет Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин 21 червня відновив свою роботу. На засіданні депутати сформували порядок «аграрного дня» парламенту, сьогодні, 5 липня, рекомендуючи до прийняття кілька значущих законопроектів — в тому числі 5448-д про органічне виробництво та 4532 про дерегуляцію ринку цукру.

Не менш значущою виявилася і закрита частина засідання Комітету, на якій розглядалися кадрові питання. Як стало відомо iAgro, один з трьох діючих заступників відсутнього голови Комітету — нардеп від БПП Григорій Заболотний написав заяву про зняття з нього цих повноважень, про що поінформував своїх колег по комітету. Формальна причина — стан здоров’я.

Як повідомив один з учасників закритої частини засідання, після заяви Заболотного, депутати дуже емоційно обговорювали нинішній кадровий статус-кво. Так, депутати обурювалися тим, що в комітеті немає першого заступника, а також тим, що опозиційні депутати не представлені в керівництві. «Наприклад, Сергій Лабазюк в своєму виступі нагадав, що прийняте рішення про скасування посади першого заступника голови Комітету, яку він на той момент займав, було незаконним і політичним… Було багато й інших претензій», — сказав співрозмовник iAgro.

Народні депутати Сергій Хлань і Сергій Лабазюк підтвердили, що на засіданні 21 червня розглядалися кадрові питання. «Ми його [Григорія Заболотного] вислухали, подякували за життєву позицію», — сказав Лабазюк. За його словами, Заболотний сам вказав на можливого наступника — він підкреслив, що в комітеті є цілий ряд «розумних молодих енергійних депутатів», які могли б робити його роботу. Заболотний назвав три прізвища, в тому числі тих хто молодше 40 років (ред. — Олексій Мушак 1982 р.н., Артем Вітко 1983 р.н.), але не приховував, що найбільш прийнятною вважає кандидатуру Андрія Кіта, народного депутата від БПП. «Кандидатура Андрія Богдановича і була поставлена ​​на голосування. Її підтримали 12 депутатів-членів Комітету» — сказав нардеп від «Батьківщини», член комітету Вадим Івченко.

Сергій Хлань, який також був серед тих, хто голосував за нового заступника голови Комітету, проте, підкреслює, що це рішення Комітету не має ніякої юридичної сили, носить рекомендаційний характер і може бути як прийнято до уваги, так і проігноровано депутатами. «Подання від фракції про призначення заступника голови Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин має бути спрямоване на регламентний комітет. А він повинен розглянути його на своєму засіданні і винести на засідання Верховної Ради для голосування», — каже Хлань.

«Тепер Верховна Рада повинна визначитися хто буде заступником голови комітету, якщо до цього питання дійде», — вторить Вадим Івченко. За його оцінкою, відбудеться це вже після парламентських канікул, у вересні 2018 року.

Що сталося де-факто?

Про те, що в аграрному комітеті ВРУ відбувається «оксамитова революція», спрямована на усунення або зменшення впливу на комітет Олександра Бакуменко, iAgro повідомляв раніше. Зовнішніми проявами цієї кампанії було ігнорування депутатами засідань комітету. Серед претензій до Бакуменко — лобізм інтересів холдингу МХП, в тому числі в питанні розподілу субсидій, що зробило всіх членів комітету об’єктом критики громадськості, а також «самопроголошення» його статусу голови Комітету. В якості альтернативи Бакуменко був запропонований Андрій Кіт, для чого виникла необхідність підвищити його статус до заступника голови Комітету. Щоб уникнути втрати часу на організацію посади ще одного заступника, було вирішено, що своїм місцем перепоступиться Григорій Заболотний, який за цю посаду не тримався, і від пропозиції самому очолити комітет відмовився.

Як неофіційно розповів один з депутатів, Олександр Бакуменко за останній місяць робив кілька спроб відновити довірчі відносини з колегами, в тому числі в неформальних обставинах, проте судячи з результату голосування 21 червня, це йому не вдалося. Отримати коментарі Григорія Заболотного та Олександра Бакуменко iAgro не вдалося. Андрій Кіт на дзвінки не відповідав.

Довідка

Андрій Кіт народився 2 листопада 1971 року.

Освіта вища, інженер з автоматизації виробничих процесів. Також закінчив Інститут економіки при Нітрянскому сільськогосподарському університеті в Словаччині, спеціальність — магістр прикладної економіки та управління персоналом.

Працював заступником директора ТОВ «Млин Агро», ТОВ «Підгірці», ПП «Агрофірма «Лугове» і ТОВ «Буське сорто-насіннєве підприємство».

Був депутатом Львівської обласної ради від партії «Удар». З листопада 2014 року — депутат Верховної Ради України від партії «Блок Петра Порошенка».

Одружений. Виховує трьох дочок.

Згідно з декларацією про доходи у 2017 році Андрій Кіт отримав зарплату депутата 240,5 тис. грн і задекларував гроші в розмірі 2,35 млн грн.