Дощі пішли на користь кукурудзі і соняшнику

Дощі пішли на користь кукурудзі і соняшнику

Дощі пішли на користь кукурудзі і соняшнику

Дощова погода останніх днів червня поліпшила стан пізніх посівів кукурудзи та соняшнику. Розміри врожаю будуть визначатися станом рослин і погодою під час цвітіння і формування насіння. 

Про це повідомляє АПК-Інформ, посилаючись на агрометеорологічний огляд Національної академії аграрних наук (НААН) України.

«Стан посівів кукурудзи дуже різний, що є наслідком різних строків сівби і нерівномірних опадів. Рослини кукурудзи мають висоту від 25-40 см до 1,1-1,5 м, повсюдно спостерігається прискорення розвитку. На окремих площах відзначається фаза викидання волоті», — пишеться в огляді.

Висота рослин соняшнику перших строків сівби становить 1,3-1,7 м (сформувалися кошики діаметром 8-12 см, відзначається їх цвітіння), а при пізній сівбі — формується 2-3 пара листя.

«Фітосанітарний стан посівів поки задовільний, але в окремих господарствах можна знайти ділянки, де рослини уражені хворобами. Це свідчення використання нестійких гібридів, порушення правила повернення культур на попереднє місце, неякісного протравлювання насіння», — відзначають експерти.